Spotkanie z Dariuszem Gzyrą
Kategorie wydarzenia:
Grafika promująca spotkanie z Dariuszem Gzyrą

Początek wydarzenia
18:00
Środa / 7 listopada 2018

Lokalizacja wydarzenia


Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Dariuszem Gzyrą, działaczem społecznym, weganinem promującym książkę „Dziękuję za świńskie oczy”.

W Polsce każdego roku dla smaku, kaprysu i mody zabija się miliony zwierząt. Codziennie po cichu na fermach przemysłowych i w rzeźniach giną kurczaki, świnie, cielęta, norki oraz wiele innych zdolnych do odczuwania zwierząt. Choć większość Polek i Polaków deklaruje miłość do zwierząt i jest przekonana, że odczuwają one ból tak samo jak ludzie, a połowa z nas ma pod opieką jakiegoś zwierzęcego pupila, to mało kto na poważnie traktuje zwierzęcą krzywdę.

„Dziękuję za świńskie oczy” to ważny głos w debacie na temat naszego stosunku do innych zwierząt. Autor nie tylko pokazuje, że zwierzęta są niezastąpionym źródłem wiedzy o świecie, w tym o ludziach, ale również jak bardzo potrzebna jest prowegańska polityka rozwoju.

źródło: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/dziekuje-za-swinskie-oczy-dariusz-gzyra-475?utm_source=KP.PL&utm_campaign=dziekuje-za-swinskie-oczy-dariusz-gzyra#.W7dP8vaYSUk

Miejsce: salka za czytelnią Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna