„W cieniu sakury, czyli mity i fakty na temat bezpieczeństwa w Japonii”
Na zdjęciu: Anna Tomaszewska

Początek wydarzenia
17:00
Piątek / 15 marca 2019

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Anną Tomaszewską pt. „W cieniu sakury, czyli mity i fakty na temat bezpieczeństwa w Japonii”.

Anna Tomaszewska - absolwentka japonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestniczka programu „Law in Japan” Uniwersytetu Meiji w Tokio i obecna doktorantka Polskiej Akademii Nauk. Zakres jej badań obejmuje socjologiczne uwarunkowania japońskiego systemu prawa, funkcjonowanie japońskich zakładów penitencjarnych oraz funkcję kary w Kraju Kwitnącej Wiśni. Kulturami wschodniej Azji interesuje się od dziecka. W czasie wolnym zgłębia sekrety sztuk walki, uczy się języków obcych i planuje kolejne wyjazdy do Japonii.

Czy to prawda, że Japończycy nie tolerują tatuaży? Czy każdy w Japonii czyta mangi? Gdzie spotkać prawdziwego yakuzę? Czy Japończycy jedzą wieloryby? Czy gejsze to prostytutki? Większość pytań na temat Japonii opartych jest na zachodniej wizji tego kraju, często niedokładnej i stereotypowej. W swoim wykładzie Anna Tomaszewska przedstawi źródła powstawania tych stereotypów. Omówi również kwestię bezpieczeństwa japońskich miast. Dowiemy się także, jakie uwarunkowania społeczne i prawne pozwoliły Japonii uzyskać status jednego z krajów o najniższym wskaźniku przestępczości na świecie.  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych współczesną Japonią.

Miejsce: Sala edukacyjna za czytelnią w budynku głównym biblioteki przy pl. Polonii

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna