Smutne historie - wernisaż Iskry w Galerii MPS
Kategorie wydarzenia:
obrazki_z_tekstem zaproszenie.jpg

Początek wydarzenia
15:30
Piątek / 11 czerwca 2021

Lokalizacja wydarzenia
MPS INTERNATIONAL SP. Z O.O.
ul. Bohaterów Warszawy 30, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


Po wielu miesiącach przerwy Galeria MPS zaprasza na wernisaż w klasycznej formule! Tym razem zobaczą Państwo prace artysty skrywającego się pod pseudonimem Iskra, którego komiksy można śledzić na facebookowym profilu Smutne historie spisane na kacu i tanim papierze.

To alternatywne, ironiczne, gorzko-słodkie i, jak sama nazwa wskazuje, smutne lustro, w którym niejeden z nas widzi swoje wykrzywione oblicze. Po drugiej stronie lustra panuje brzydota, zwątpienie, ironia, bezsens i smutek, ale też humor, empatia i zrozumienie, którymi autor obdarza swoich bohaterów. Składają się na nie kadry i komiksy publikowane na stronie autora na Facebooku i drukowane w tygodniku „Wprost”.

Iskra (rocznik 1985), twórca smutnych historii, to - jak sam o sobie mówi - niespełniony archeolog, internetowy antropolog, czasami troll, rzadziej hejter; wreszcie rysownik, komiksiarz i ilustrator. Rysował komiksy do kilku zinów, w tym do swojego debiutanckiego - „Smutne historie”. Współpracował z takimi tytułami, jak „Pismo”, „Polityka”, „Dwutygodnik”, czy „Wprost”. Lubi pociągi, pomarańcze, piłkę nożną i prostą muzykę.

Prace, które będzie można zobaczyć w Galerii MPS zostały wybrane na wystawę planowaną na początku 2020 roku. Z powodu pandemii została ona jednak odwołana. Ekspozycja będzie więc okazją do przypomnienia sobie, czym żyliśmy, zanim tematem numer jeden stała się pandemia.

Telefon: 943484200

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.mps.koszalin.pl


Organizator: MPS INTERNATIONAL SP. Z O.O.