Spotkanie autorskie z Zenonem Kasprzakiem
PLAKATSSSSSS.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Środa / 9 marca 2022

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Zenonem Kasprzakiem, autorem książki „Koszalin: moja Mała Ojczyzna”.

9 marca 2022 o godz. 17.00 w sali kinowej KBP przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

Zenon Kasprzak to ceniony w środowisku nauczycielskim dydaktyk i metodyk języka polskiego, dziennikarz i podróżnik. Urodził się w 1940 roku w Niechanowie w powiecie gnieźnieńskim. Do Koszalina przyjechał jako dziecko wraz z rodzicami w listopadzie 1945 roku i z tym miastem jest związany do dziś. Po maturze w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Dubois ukończył polonistykę na Uniwersytecie w Gdańsku. Został nauczycielem w koszalińskim Liceum im. Władysława Broniewskiego, w którym pracował do emerytury. Równolegle był kuratoryjnym wizytatorem zajmującym się doskonaleniem pracy polonistów w dawnym województwie koszalińskim.

Jest autorem, współautorem i redaktorem wielu artykułów metodycznych publikowanych w specjalistycznych periodykach. Artykuły wspomnieniowe i kronikarskie zamieszcza w pismach lokalnych, m.in. w „Roczniku Koszalińskim", zaś reportaże z podróży w Gazecie Ziemskiej". Te ostatnie złożyły się na wydaną w 2017 roku książkę pt. „Pod niebem Afryki i nie tylko". Jest także współautorem i redaktorem książki zawierającej wspomnienia koszalińskich pionierów: „Mnie to miasto od innych droższe..." i Monografii Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina wydanej w 2014 roku z okazji 20-lecia działalności. Aktywny działacz Koszalińskiego Klubu Pionierów i Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina, w którym przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Za Zasługi dla Koszalina.

Miejsce: Sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna