#MamaPiszeNocą - spotkanie autorskie w KBP
Kategorie wydarzenia:
PLAKAT.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Środa / 25 maja 2022

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Ania Fabiszewska-Stachula – mama Luśki, nauczycielka języka polskiego w koszalińskim technikum, zawsze blisko młodzieży. Absolwentka polonistyki UJ i doradztwa zawodowego UKW. Wulkan energii.

Monika Górka – mama Glorii, redaktorka, absolwentka filologii polskiej UJ oraz edytorstwa UW. Szczęśliwy rocznik ’84 i zodiakalny byk dają mieszankę wybuchową. Buntowniczka od urodzenia, potem z wyboru. Emocje łagodzi staromodnym sposobem – przelewaniem ich na papier. Kiedy brakuje czasu – zwalnia tempo.

"Bezradnik" to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto choć raz pomyślał, że na rodzica się nie nadaje. Książka – ćwiczeniownik, jak sama nazwa mówi, nie zawiera rad ani ocen. Jest swego rodzaju okazją do odkrycia własnych wyrazów rodzicielstwa i własnej drogi do bycia rodzicem. To projekt dwóch mam – Moniki Górki i Anki Fabiszewskiej - Stachuli, które po osiemnastu latach znajomości otworzyły się na to, o czym zawsze marzyły – na pisanie i publikowanie. Składa się na niego 50 felietonów (25 autorstwa Ani, 25 – Moniki) i 25 rysunków Mai Bulwarskiej. Każda litera alfabetu jest w nim pretekstem do rozważań.

Książka została stworzona tak, by każdy mógł odbyć wewnętrzną podróż do swojego stawania się rodzicem, w oparciu o litery alfabetu od A do Z. Zamysłem autorek było by znalazły się nim różne oblicza rodzicielstwa. Zupełnie zwyczajnie. Bez upiększania, ale też bez przesadnego naturalizmu. Więc czasem jest słodko, ale też pikantnie, bo trudno pisać o rodzicielstwie nie wspominając o relacjach damsko-męskich. Niektórzy mówią, że czytanie "Bezradnika" jest jak terapia, rozmowa, daje wrażenie pewnej bliskości w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. 

Miejsce: Sala spotkań KBP, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna