„Tu był kiedyś park”, czyli warsztaty artystyczne z Weroniką Teplicką
zd1_teplicka_warsztaty_wydarzenie_fb.JPG

Początek wydarzenia
11:00 - 13:00
Sobota / 25 czerwca 2022

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki i wszystkich mieszkańców Koszalina do udziału w warsztatach artystycznych „Tu był kiedyś park” w ramach projektu „Pamięć miasta – Koszalin” prowadzonych przez Weronikę Teplicką – artystkę wizualną.

Artystka przeprowadzi działanie z zakresu szeroko rozumianej sztuki partycypacyjnej. Warsztaty rozpoczną się od rozmowy o historii Koszalina pamiętanej z perspektyw uczestniczek i uczestników warsztatów, dynamice zmian w mieście. Wspomnimy miejsca, których już nie ma, ale istnieją w naszych wspomnieniach, ponieważ były świadkami ważnych wydarzeń w naszym życiu.

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów wykonają obrazy inspirowane dawnymi i aktualnymi mapami Koszalina wyznaczając swoje trasy spacerów, miejsca spotkań, miejsca zupełnie nieznane i te dobrze znane. Malować będziemy igłą i nicią, ale nie trzeba być biegłym w tej technice. Wykonane prace posłużą do stworzenia wielkoformatowych obrazów.

Spotkanie na warsztatach i uczestnictwo w tworzeniu obiektów sztuki stanie się pretekstem do spotkania i nawiązania obopólnych relacji. Zwieńczeniem projektu będzie pokaz powstałych prac w formie wernisażu i wystawy w Galerii Region w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Materiały zapewnia organizator.

Warsztaty są realizowane w ramach stypendium Prezydenta Miasta Koszalina.

Miejsce: Sala spotkań KBP, pl. Polonii 1


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna