Wykład prof. Zbigniewa Danielewicza "Regres jako cień postępu? Wybrane implikacje idei postępu..."
Kategorie wydarzenia:
wyklad.jpg

Początek wydarzenia
18:00
Piątek / 22 lipca 2022

Lokalizacja wydarzenia
Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37-39, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


Serdecznie zapraszamy na pierwsze z wydarzeń towarzyszących wystawie „Horyzonty pejzażu. Nowe widzenie natury w malarstwie II połowy XX wieku”.

Wykład pt. „Regres jako cień postępu? Wybrane implikacje idei postępu dla świata natury” wygłosi prof. Zbigniew Danielewicz, teolog i europeista, profesor w Katedrze Studiów Europejskich Politechniki Koszalińskiej. Prof. Danielewicz bada historię idei postępu w kulturze europejskiej; zajmuje się także filozofią oraz teologią polityki i zagadnieniem czasu w relacji do rozwoju cywilizacyjnego. Jest autorem książek: „Idea postępu w kulturze Europy. Od narodzin do dzisiejszego kryzysu” (2015), „Ku Bogu – wszystkiemu we wszystkim. Holistyczna eschatologia Jürgena Moltmanna” (2009), „Niebo. Historia przyszłości” (2005).

Wstęp – zarówno na wykład, jak i na wystawę "Horyzonty pejzażu" – jest bezpłatny. Zapraszamy!

Więcej informacji na temat naszej wakacyjnej wystawy i wydarzeń towarzyszących znajdziecie na stronie: www.muzeum.koszalin.pl/horyzonty/

Miejsce: Muzeum w Koszalinie

Telefon: 94-343-20-11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://muzeum.koszalin.pl/


Organizator: Muzeum w Koszalinie