Co, gdzie i kiedy w Koszalinie. Z nami kultura jest mile widziana!

 
DKF // „Czas na bunt” /// „Wulkan miłości”
Kategorie wydarzenia:
wulkan_milosci.jpg

Początek wydarzenia
18:00
Wtorek / 13 września 2022

Lokalizacja wydarzenia
Centrum Kultury 105
ul. Zwycięstwa 105, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Na początku seansu zostanie zaprezentowany krótkometrażowy film dokumentalny „Czas na bunt” nagrodzony Jantarem 2022 podczas 41. edycji KFDF Młodzi i Film.

Reż.: Daniel Le Hai: Polska, 2022, 14 min.

Bohaterem filmu jest Ania, była studentka ASP, freeganka, performerka, członkini organizacji Extinction Rebelion. Wraz ze swoimi rówieśnikami protestuje przeciwko zmianom klimatycznym i bierze udział w strajku kobiet.

Po projekcji filmu „Czas na bunt” zapraszamy na pokaz filmu „Wulkan miłości”

 

Reż.: Sara Dosa; Obsada: Miranda July; gat.: Dokumentalny; USA / Kanada 2022; 93 min.

Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także razem – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. "Wulkan miłości" z narracją amerykańskiej pisarki Mirandy July jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200°C. "Ciekawość jest silniejsza od lęku" – jak stwierdziła kiedyś Katia.

Bilety - 12 zł

Miejsce: sala widowiskowa

Telefon: 94 3475701

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.ck105.koszalin.pl


Organizator: Centrum Kultury 105