Otwarcie wystawy malarstwa Danuty Ziobrowskiej
Kategorie wydarzenia:
ziobrowska.jpg

Początek wydarzenia
16:30
Wtorek / 27 września 2022

Lokalizacja wydarzenia
Urząd Miejski w Koszalinie
ul. Rynek Staromiejski 6-7, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Danuta Ziobrowska nalezy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki.

Zainteresowanie rysunkiem i malarstwem przejawiała już w młodości, uczęszczała na lekcje rysunku, co pomogło dostać się na studia na wydziale Architektury, gdzie również odbywały się zajęcia z malarstwa przez 5 lat.

Do malowania powróciła ok. 2005 r. Pierwszymi pracami  po długiej przerwie   były martwe natury. Malując je pod kierunkiem Lidki Maksjan doskonaliła swoje umiejętności . Następnie zaczęła malować obrazy z różnorodną tematyką,  biorąc udział w różnych zajęciach i kilku plenerach. Obecnie maluje farbami akrylowymi i olejnymi: pejzaże, naturę, portery. Stara się pokazać piękno otaczającego nas świata, przyrody, a także próbuje obserwować ludzi i malować portrety. Próbuje również swoich sił w rysowaniu suchymi pastelami. Bardzo lubi kolor – używa w swoich pracach mocnych  i kontrastowych  barw, lubi pozytywne zestawienia kolorystyczne.

Po wstąpieniu do ZPTP rozpoczęła nowy etap poszukiwania swojego stylu i techniki – również farbami olejnymi szpachlą i pędzlem. Doskonaliła swoje umiejętności  podczas  spotkań malarskich w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej,  pod kierunkiem dr. Bogusława Niewiadomskiego. Obecnie bierze udział w spotkaniach warsztatowych i malarskich w siedzibie ZPTP.

Głównym tematem wystawy indywidualnej w Galerii RATUSZ Urzędu Miejskiego będzie piękno otaczającego nas świata: natury i ludzi. Na wystawie będą zaprezentowane obrazy z całego okresu twórczości: od pierwszych realistycznych, do ostatnich malowanych szpachlą i grubym pędzlem.

Organizator zewnętrzny: Zespół Pracy Twórczej Plastyki

Miejsce: Galeria Ratusz I piętro

Telefon: 94 348 87 11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.koszalin.pl


Organizator: Urząd Miejski w Koszalinie