Spotkanie z ks. dr. Remigiuszem Szauerem
Kategorie wydarzenia:
plakat.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Środa / 25 stycznia 2023

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Religijni, areligijni, irreligijni. Jaki jest obraz życia religijnego w świetle badań socjologicznych na Pomorzu Zachodnim?

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z ks. dr. Remigiuszem Szauerem - socjologiem, teologiem i politologiem, autorem publikacji „Z dystansem i w potrzebie. Religijność i moralność mieszkańców diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej."

ks. Remigiusz Szauer - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktor nauk społecznych w zakresie socjologii. Nauczyciel akademicki, pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor artykułów naukowych, raportów badawczych i książek socjologicznych. Publikował w „Więzi”i „Przewodniku Katolickim”. Współpracuje z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie. Wieloletni duszpasterz akademicki oraz duszpasterz nauczycieli. Obecnie pracuje w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Wilman.

Miejsce: sala kinowa


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna