Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Otwieranie. Plenery koszalińskie w Osiekach 1963-1981".
Kategorie wydarzenia:
1200x628_WYDARZ_oprowadzanie-kuratorskie.jpg

Początek wydarzenia
12:00
Niedziela / 11 lutego 2024

Lokalizacja wydarzenia
Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37-39, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


Na czym polegał fenomen Plenerów w Osiekach? Dlaczego były one tak ważne i przełomowe dla polskiej sztuki powojennej? Co świadczy o ich wyjątkowości w skali kraju i Europy? Jak wartościowa i znacząca jest zgromadzona w Muzeum w Koszalinie poplenerowa spuścizna, zwana Kolekcją Osiecką? Jednym z celów wystawy „Otwieranie” jest uświadomienie wagi tych wydarzeń oraz wartości kolekcji, która jest ich efektem.

Wystawa zajmuje cztery kondygnacje muzeum. W każdej z sal wystawowych poruszona jest inna problematyka. Począwszy od historii i kulis organizacyjnych plenerów, przez prezentację dzieł sztuki oraz dokumentację działań artystycznych, po teorię udostępnioną w formie archiwalnych nagrań. Tak szeroką tematykę najlepiej przyswajać w towarzystwie osoby, odpowiada za całokształt wystawy i posiada ogromną wiedzę na temat prezentowanych obiektów. Prezentacja zbiorów i dokumentacji opatrzona komentarzem, który zwraca uwagę na szczegóły i osadza dane zjawiska w szerszym kontekście z pewnością ułatwi zrozumienie i umożliwi głębszy odbiór wystawy.

Spotkanie z kuratorem - Łukaszem Rozmarynowskim - w przestrzeni wystawy jest znakomitą okazją do zadawania pytań i dzielenia się spostrzeżeniami na jej temat.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy. Oprowadzanie w cenie biletu!

Miejsce: Muzeum w Koszalinie

Telefon: (94) 343 20 11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: https://muzeum.koszalin.pl/osieki/


Organizator: Muzeum w Koszalinie