
Z okazji Dnia Kobiet Galeria MPS zaprasza na wystawę prac Anny Szklińskiej, artystki, badaczki i pedagożki związanej z Politechniką Koszalińską, gdzie pełni funkcję prodziekana ds. kształcenia na Wydziale Architektury i Wzornictwa. W prezentowanych pracach rysunek staje się nie tylko zapisem myśli, lecz także polem eksperymentu - przestrzenią dialogu między formą, ciałem i materią. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć mniej znane, a niezwykle istotne oblicze twórczości artystki kojarzonej z rzeźbą, tkaniną i działaniami performatywnymi.
Twórczość Anny Szklińskiej wyrasta z konsekwentnie rozwijanej koncepcji „form pustych” oraz refleksji nad relacją obiektu z przestrzenią i odbiorcą. W swoich działaniach artystycznych często sięga po materiały zdegradowane kulturowo i cywilizacyjnie, nadając im nowe znaczenia.
Wystawa w Galerii MPS to zaproszenie do uważnego spojrzenia i kontemplacji, do spotkania z rysunkiem jako autonomiczną wypowiedzią artystyczną, ale też jako punktem wyjścia do szerszej refleksji nad ciałem, ruchem i obecnością. To propozycja zarówno dla miłośników sztuki współczesnej, jak i dla tych, którzy chcą doświadczyć sztuki jako procesu, pytania i otwartej formy dialogu.
Fotografia artystki - fot. Monika Madej
Telefon: 943484200
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW: www.mps.koszalin.pl