Przejdź do miesiąca
 
17. EFF Integracja Ty i Ja: INAUGURACJA
Kategorie wydarzenia:

Początek wydarzenia
17:00
Wtorek / 3 listopada 2020

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

W programie inauguracji:

Matka Boska w odsłonach/ wystawa prac Marcina Mariaka

Marcin Mariak – artysta z niepełnosprawnością z Białogardu. Gdy zakończył naukę w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie, jego mama przyszła do znanego w mieście animatora kultury Marka Kopczyńskiego, czując, że syn ma nadzwyczajne zdolności. Marek Kopczyński obejrzał prace Marcina i stwierdził, że rzeczywiście drzemie w nim wyjątkowy talent. Trzy lata temu zaczęli współpracę.

Marcin maluje akrylami postaci Matki Boskiej, a do precyzyjnego namalowania jej koron używa strzykawki. Tę metodę wymyślił Marek Kopczyński, a młody artysta udoskonalił ją na swój sposób i twórczo wykorzystuje. Oprócz malarstwa Marcin Mariak wyszywa sztandary, rzeźbi i wykonuje korony z drutu. Wszystkie jego prace są głęboko zanurzone w tematyce religijnej. Jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa”. Pracuje też w domu, gdzie ma swoje małe pracownie.

Wystawa składa się z 17. obrazów. Była już prezentowana w Połczynie Zdroju, Białogardzie, a niebawem ma wyruszyć do Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, gdzie będzie prezentowana w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. T. Ociepki.

Nadzwyczajni (The Specials), reż. Éric Toledano, Olivier Nakache, Francja 2019, 119 min. (projekcja pozakonkursowa)

Bruno i Malik od 20 lat żyją w innym świecie – świecie dzieci i młodzieży z autyzmem. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby ci fachowo zajmowali się przypadkami zakwalifikowanymi przez medycynę jako trudne i złożone. Wszystko dla dobra i zdrowia swoich niezwykłych podopiecznych.

Wstęp jest wolny (max. 25 procent widowni). Obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Miejsce: kino Alternatywa

WWW: integracjatyija.pl


Organizator: Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”