Przejdź do miesiąca
 
17. EFF Integracja Ty i Ja: spotkanie z Małgorzatą Foremniak // ONLINE //
Kategorie wydarzenia:

Początek wydarzenia
16:00
Środa / 4 listopada 2020

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Zapraszamy na spotkanie online z Małgorzatą Foremniak – aktorką filmową, teatralną, serialową. Ceniona szczególnie za role w filmach „Avalon” w reż.Mamoru Oshii, „Pitbull” w reż. Patryka Vegi czy „Zmruż oczy”wreż. Andrzeja Jakimowskiego, za którą nominowana była do Polskiej
Nagrody Filmowej Orzeł.Obecnie można ją zobaczyć w spektaklach „Być jak Elizabeth Taylor” w reż. Jakuba Przebindowskiego, „Imię” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza czy „Kolacja pożegnalna” w reż. Tomasza Dutkiewicza.Od 2006 roku jest ambasadorką Dobrej Woli UNICEF.

 Jak mówi, z radością przyjęła zaproszenie na Festiwal, bo bliska jest jej problematyka związana z życiem osób z niepełnosprawnościami. – Przypomniałam sobie udział wiele lat temu w programie telewizyjnym, w którym musiałam usiąść na wózku inwalidzkim i poruszać się na nim – wspomina. – Nagle nie mogłam wejść do sklepu, do kina, na pocztę… Po prostu sama nie dawałam rady, a bariery były ogromne. To otworzyło mi oczy, jak to jest poruszać się na wózku. To była dla mnie wielka lekcja.

Tegoroczne hasło festiwalu „Włączeni w kulturę” znakomicie łączy się z tematyką filmu, w którym teraz gra nasz gość: „Sonata” Bartka Blaschke opowiada o niedosłyszącym kompozytorze, Grzegorzu Płonce, u którego błędnie zdiagnozowano autyzm. Małgorzata Foremniak gra jego matkę. Aktorka poznała muzyka i jest nim, jak twierdzi, zafascynowana. – Osoby z niepełnosprawnościami mają ograniczenia właściwie tylko cielesne – mówi Małgorzata Foremniak. – Sztuka jest często ich jedyną formą wypowiedzi, a tworzą rzeczy wspaniałe. Bardzo cieszę się na spotkanie w Koszalinie.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny.

Adres FB: https://www.facebook.com/EFF.INTEGRACJATYIJA

WWW: https://www.facebook.com/EFF.INTEGRACJATYIJA


Organizator: Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”