Przejdź do miesiąca
 
Mikrobiologia inaczej - wernisaż fotografii Judyty Pilarczyk
Kategorie wydarzenia:
1.jpg

Początek wydarzenia
15:30
Piątek / 3 grudnia 2021

Lokalizacja wydarzenia
MPS INTERNATIONAL SP. Z O.O.
ul. Bohaterów Warszawy 30, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


Judyta Pilarczyk, miłośniczka i pasjonatka fotografii, pracuje w MPS International od 2017 roku. Obecnie jest zatrudniona jako młodszy mikrobiolog. I to właśnie prace związane z jej codziennymi zawodowymi obowiązkami będzie można oglądać na wystawie. Na zdjęciach uwiecznieni są członkowie zespołu, w którym pracuje Judyta Pilarczyk, ale też w artystyczny sposób przedstawiona jest ich praca przy różnego rodzaju naczyniach laboratoryjnych, odczynnikach czy pożywkach agarowych.

Judyta Pilarczyk miała uczyć się na technika farmacji. Jednak podczas wizyty u fotografa, czekając na wydruk zdjęć, uświadomiła sobie, że zawsze kochała robić zdjęcia. Zaczynała jako nastolatka, jeszcze aparatem na kliszę. Zrezygnowała ze szkoły, a pieniądze przeznaczone na wpisowe, wydała na pierwszy kurs na Akademii Fotografii Dziecięcej, która publikowała postępy mam w portretowaniu ich pociech. Jak mówi, do dziś nie żałuje podjętej wówczas decyzji. Po półtorarocznym kursie, uzyskała w 2016 roku dyplom akredytowanego fotografa dziecięcego. Było to zwieńczenie czasu poświęconego na odrabianie prac domowych oraz realizowanie wyzwań fotograficznych, jakie stawiała akademia.

Judyta Pilarczyk ma w swoim dorobku kilka znaczących osiągnięć, m.in. publikację zdjęć w National Geographic Your Shot, Vogue Italia czy wyróżnienia w konkursach prowadzonych przez Szeroki Kadr czy Child Photo Competition. W 2017 roku brała udział w zbiorowej wystawie w Toruniu, która – jak wspomina artystka – była zwieńczeniem nauki na akademii, a dodatkowym wyróżnieniem była możliwość poprowadzenia inspirującego webinarium dla innych kobiet. W Koszalinie zdjęcia Judyty Pilarczyk można było oglądać podczas wystawy tutejszej grupy fotograficznej w nieistniejącym już klubie Kawałek Podłogi.

Podczas wernisażu wymagane jest noszenie maseczek zasłaniających usta i nos. Wystawę będzie można oglądać do końca lutego.

Telefon: 943484200

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.mps.koszalin.pl


Organizator: MPS INTERNATIONAL SP. Z O.O.