Galeria Ratusz II piętro prezentuje: „Impresje Koszalińskie” wernisaż wystawy prac członków grupy PALETA działającej przy Uniwersytecie III Wieku Politechniki Koszalińskiej
Kategorie wydarzenia:
XFRP0430.JPG

Początek wydarzenia
16:30
Środa / 13 lutego 2019

Lokalizacja wydarzenia
Urząd Miejski w Koszalinie
ul. Rynek Staromiejski 6-7, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


MOTTO:

Całe malarstwo – od malowideł greckich w Pompei, aż do Corota przez Poussina, jest takie, jakby pochodziło z jednej palety.
Renoir (Pensèes)

Grupa Paleta działa od paru lat w ramach koszalińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Koszalińskiej. Stworzyło ją pięć koleżanek, z biegiem czasu grupa powiększyła się o kolejne pięć osób. Malarstwo to ich hobby, któremu w pełni oddały się po zakończeniu aktywności zawodowej. Zazwyczaj pracują olejem i akrylami, ale interesują je zarówno różne techniki, jak i różne tematy. Malują szpachlą, pędzlem i czasem palcami. W malarstwie starają się zachować zasady kompozycji. Interesuje je kolor, jego barwa zmieniająca się pod wpływem natężenia światła o rożnych porach dnia i roku.

Prezentowane prace powstawały w latach 2018 – 2019 i prezentują obrazy związane z architekturą Koszalina i okoliczne pejzaże. 

Organizator zewnętrzny: Grupa PALETA działająca przy Uniwersytecie III Wieku Politechniki Koszalińskiej

Miejsce: II piętro Galerii Ratusz Urzędu Miejskiego w Koszalinie, ul. Rynek Staromiejski 6-7

Telefon: (+48) 94 348 87 11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.koszalin.pl


Organizator: Urząd Miejski w Koszalinie