Galeria Ratusz II piętro prezentuje „Kobieta w twórczości i twórczość kobiet” - wernisaż wystawy interdyscyplinarnej ZPAP Okręg Koszalin-Słupsk
Kategorie wydarzenia:
Ewa Miśkiewicz - Żebrowska

Początek wydarzenia
17:30
Poniedziałek / 4 marca 2019

Lokalizacja wydarzenia
Urząd Miejski w Koszalinie
ul. Rynek Staromiejski 6-7, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

„Kobieta w twórczości i twórczość kobiet” to wystawa interdyscyplinarna, na której prezentowane będą prace artystów związanych ze środowiskiem ZPAP Okręgu Koszalin – Słupsk, m.in.:                           Ewa Miśkiewicz – Żebrowska, Bożena Giedych, Zofia Szreffel, , Elżbieta Stankiewicz, Dorota Kęstowicz,  Beata, Maria Orlikowska, Anna Tkacz, Milena Szczepańska – Zakrzewska, Anna Wojcieszek, Małgorzata Stąporek, Katarzyna Żerdzicka – Jasionek, Agnieszka Śliwa, Sylwia Olesiak Krzysztof Ramocki, Piotr Wasilewski, Zygmunt Jasnoch, Zbigniew Murzyn, Piotr Stramski, Dawid Żebrowski, oraz zaproszeni goście.     

W Galerii Ratusz w Koszalinie po raz kolejny  spotkają się artyści, którzy przedstawią swoją wizję artystyczną poświęconą kobiecie w sztukach plastycznych. Motyw kobiety w sztuce jest jednym z najpopularniejszych motywów, do których powracają artyści wszystkich epok. Niezależnie od czasów oraz prądów filozoficznych motyw ten był realizowany  w starożytności, w średniowieczu, w baroku, w romantyzmie czy w pozytywizmie. Jednak wizerunek kobiety nigdy był jednolity. Na wystawie poświęconej kobietom, każdy z nas dzięki swojej sztuce na swój sposób , w takich dziedzinach plastycznych jak malarstwo, rysunek, grafika, tkanina, instalacje, fotografia, ukaże własne wyobrażenie o kobiecie.

Komisarz wystawy: Ewa Miśkiewicz – Żebrowska, Anna Tkacz

Organizator zewnętrzny: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin-Słupsk

Miejsce: II piętro Galerii Ratusz, Urząd Miejski w Koszalinie, ul. Rynek Staromiejski 6-7

Telefon: (+48) 94 348 87 11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.koszalin.pl


Organizator: Urząd Miejski w Koszalinie