Warsztaty Literackie - LIMERYKI
Kategorie wydarzenia:

Początek wydarzenia
19:00
Czwartek / 28 lutego 2019

Lokalizacja wydarzenia
Domek Kata Koszalin
ul. Grodzka 3, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

 WARSZTATY LITERACKIE - LIMERYKI

 28 lutego 2019 roku o godz. 19.00 zapraszamy na WARSZTATY LITERACKIE odbywające się pod hasłem LIMERYKI. Kto wie, może wśród uczestników znajdą się są utalentowani poeci? Warto się o tym przekonać i wspólnie spędzić miły wieczór.

   Przypomnijmy więc, że – zgodnie z WIKIPEDIĄ – limeryk  jest poetycką miniaturką, lirycznym, groteskowym lub nonsensownym wierszykiem  o skodyfikowanej budowie i stałym układzie narracji:

- wprowadzenie bohatera i miejsca, w którym dzieje się akcja, w pierwszym wersie,

- zawiązanie akcji w wersie drugim (często wprowadzony jest tu drugi bohater),

- krótsze wersy trzeci i czwarty to kulminacja wątku dramatycznego,

- zaskakujące, najlepiej absurdalne rozwiązanie w wersie ostatnim.

Limeryk, którego historyczne proweniencje sięgają prawdopodobnie  osiemnastowiecznej Irlandii, wprowadził do świata literatury Edward Lear. Gatunek ten szybko zawojował męskie kluby wiktoriańskiej Anglii. W Polsce limeryk zainteresował między innymi  Stanisława Barańczaka, Krzysztofa Daukszewicza, Jacka Kaczmarskiego, Michała Rusinka, Macieja Słomczyńskiego, Juliana Tuwima i oczywiście Wisławę Szymborską. 

Zabawmy się więc wspólnie w pisanie limeryków. Moderatorzy będą podawać hasła, a my będziemy pisać…. tak jak umiemy, czyli bawić się słowem. Dla autorów najlepszych limeryków przewidujemy nagrody książkowe, w tym publikacje Michała Rusinka i Krzysztofa Daukszewicza z autografami autorów. Kro wie, może nagrodzone limeryki zostaną wydane w „Zeszycie Dialogowych limeryków?  

Zapraszamy wszystkich chętnych, także do grupy moderatorów (ilość miejsc ograniczona) i dodajemy, że udział warsztatach jest bezpłatny.

ZGŁOSZENIA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., albo telefonicznie, lub osobiste w biurze Teatru „Dialog”, tel.  94 342 52 06 w godz. 11.00 – 15.0,  lub w Biurze Ava-Tour – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 602 57 00 15.

Spotkajmy się w Dialogu!

Miejsce: Teatr Propozycji "Dialog" - Domek Kata, ul. Grodzka 3 Koszalin

Telefon: 94 342 52 96

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: WWW teatrdialog.koszalin.pl


Organizator: Teatr Propozycji „Dialog”