"Środek świata" - projekcja filmu

Początek wydarzenia
12:00
Sobota / 6 kwietnia 2019

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Siedemnastoletni Phil mieszka z ekscentryczną matką i zamkniętą sobie siostrą w małym miasteczku. Po powrocie z letniego obozu wydaje się, że jego życie wróci do normy - znów zacznie szkołę i będzie spędzał cały wolny czas z najlepszą przyjaciółką. W jego klasie pojawia się jednak zabójczo piękny Nicholas, w którym zakochuje się bez pamięci.

„Środek świata” to ekranizacja wydanej w Polsce pod tym samym tytułem książki Andreasa Steinhöfela - jednej z najpopularniejszych niemieckich powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowiada o losach wrażliwego Phila i jego bliskich - zbuntowanej matki Glass, skrytej siostry Dianne, szalonej przyjaciółki Kat i pięknego, tajemniczego Nicholasa. Film Jakoba M. Erwy swoim barwnym stylem przywołuje na myśl „Amelię” i filmy Xaviera Dolana. W roli głównej wschodząca gwiazda niemieckiego kina - Louis Hofmann, znany z serialu „Dark”, nowego hitu Netflixa.

Najlepszy film festiwalu Florence Queer Festival 2016, zdobywca wielu nagród publiczności (m.in. na festiwalu kina queerowego w Hamburgu, na Reelout Film Festival 2017, festiwalu MIX w Mediolanie i Fairy Tale Queer FF 2017).

Wstęp wolny.

Organizator zewnętrzny: Marsz Równości Koszalin

Miejsce: sala kinowa KBP


Organizator: Zewnętrzny organizator