Otwarcie Mediateki
Kategorie wydarzenia:
Koszalińska Biblioteka Publiczna zmienia się dla Was

Początek wydarzenia
17:00
Czwartek / 4 kwietnia 2019

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników biblioteki cały czas zmienia się i rozwija. Mediateka jest tego najlepszym przykładem.
Po dawnym Informatorium w budynku przy placu Polonii 1 zostało już tylko wspomnienie. Teraz miejsce to wygląda zupełnie inaczej. Odważne kolory, nowoczesny wystrój i mural (projektu Jakuba Strupczewskiego, wykonany przez Maćka Mazurkiewicza), to tylko część zmian, które zaszły w tej przestrzeni. Największą zaletą nowo powstałej Mediateki jest niewątpliwie wolny dostęp do zbiorów, które są wyeksponowane na półkach. Wystarczy przyjść, zapisać się i można korzystać z niezwykle bogatej oferty. A jest w czym wybierać – 6 tysięcy płyt muzycznych (w tym m.in. rock, muzyka alternatywna, jazz, klasyka czy muzyka popularna), niezwykle bogata kolekcja płyt analogowych, 3 tysiące audiobooków, a także filmy na DVD i VHS. Zbiory są podzielone według gatunków, co znacznie upraszcza wyszukiwanie ulubionych płyt czy wykonawców. Zachęcamy także rodziców do przyjścia ze swoimi pociechami. Czekają na Was bajki, słuchowiska, piosenki czy lektury. Ponadto w Mediatece znajduje się mała scena i dwa miejsca do odsłuchu, z których można skorzystać siedząc na kultowych fotelach projektu Romana Modzelewskiego.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie Mediateki, które odbędzie się 4 kwietnia o godz. 17:00, przy placu Polonii 1. O muzyczne wrażenia zadba DJ Zaju, zaś wrażeń wizualnych dostarczy wystawa zdjęć z Good Vibe Festival.

Miejsce: Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna