Włoska Noc w Bibliotece
Włoska Noc w Bibliotece

Początek wydarzenia
17:00 - 22:00
Piątek / 26 kwietnia 2019

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Zapraszamy w podróż do gorącej Italii. W programie, jak co roku, wiele atrakcji!
W kinie o 17:00 uhonorowani zostaną najaktywniejsi dorośli czytelnicy. Nagrody wręczać będzie Krakowski Makaroniarz - Bartek Kieżun, bloger kulinarny magazynu KUKBUK. Pisarz zabierze nas w podróż po włoskich trattoriach podczas spotkania autorskiego. O 19:00 rozpocznie się Święto Czytelnika Dziecięcego w teatralnej oprawie przygotowanej przez Studio Artystyczne im. Ziembińskich. Dla wszystkich miłośników festiwalu w San Remo - o 21:00 koncert rodowitego Włocha Thomasa Grotto.
W Galerii REGION można będzie napić się kawy od Szprycha Cafe i skosztować słodkości ze Starej Pączkarni. Wszyscy, którzy kochają przygody Pinokia, ucieszą się z wystawy poświęconej tej literackiej postaci. Selfie z pajacykiem obowiązkowe!
Jeżeli lubicie rzymskie klimaty, będziecie mogli zagrać w grę gladiatorów. Będziecie mogli dowiedzieć się także, kto ma rację przeciągając sznur przez usta prawdy. Wszystkich zakochanych zapraszamy pod balkon Giulietty, gdzie każdy może zostawić swoje miłosne wyznanie i wykonać wenecką maskę. Gdy atmosfera zrobi się gorąca zapraszamy do włoskiej Galaterii na pyszne lody.
W Czytelni będzie wystawa prac Wala Jarosza pt. „Pastele z Sycylii”, drewutnia Geppetta, atelier Leonarda da Vinci, skryptorium mnichów, mega pizza, salon mody. W salce za czytelnią odbędzie się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Viva Italia!”.
Rzemieślnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 2 w Koszalinie wprowadzą Was w tajniki garncarstwa.
W podróż po Półwyspie Apenińskim zabierze nas naukowy duet prof. Ettore Deodato i dr Iwona Deodato. Kolorytu imprezie nadadzą wolontariusze i wolontariuszki z koszalińskiego „Plastyka”. Zachęcamy do przebierania się. Poszukiwani: gladiatorzy, włoscy gangsterzy, uczestnicy weneckich bali maskowych!

Miejsce: Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna