Spotkanie z Iwoną Szelezińską, autorką książki „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu”
Na zdjęciu: Górski krajobraz w Nepalu. Licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Początek wydarzenia
17:00
Czwartek / 9 maja 2019

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

W ramach Tygodnia Bibliotek Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Iwoną Szelezińską, autorką książki „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu”.

Autorka opowie o kraju położonym w Himalajach. Wciśniętym pomiędzy Indie i Chiny. Kraju, który w 80% pokrywają góry, brak jest bieżącej wody, prądu, dróg, świadczeń emerytalnych, ubóstwo. Jej reportaże mówią m.in. o sprzedaży kobiet do pracy w indyjskich domach publicznych, o dobieraniu małżeństw, o trzęsieniu ziemi z 2015 r., o ośrodku dla dzieci, których rodzice przebywają w więzieniu. Opisze Nepal, także jako miejsce spokoju, modlitwy i medytacji. Przedstawi młode pokolenie Nepalczyków innych niż ich rodzice: wykształconych, znających języki, otwartych na nowe, mających jednak ogromny szacunek do swoich korzeni, tradycji,starszych ludzi i rodziny.

Iwona Szelezińska - ukończyła filologię indyjską i animację kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako pilotka wycieczek po Indiach, Turcji i Nepalu. „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu” to jej debiut książkowy.

 

Miejsce: Sala konferencyjno-kinowa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna