Wernisaż prac nauczycieli akademickich Instytutu Wzornictwa „Przestrzeń Otwarta”.
P_OTWARTA_plakat.jpg

Początek wydarzenia
18:00
Czwartek / 9 maja 2019

Lokalizacja wydarzenia


Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Wydarzenie będzie elementem ogólnopolskiej akcji, której celem jest prezentacja twórczości wykładowców bliźniaczych wydziałów i instytutów. To inicjatywa Ogólnopolskiej Konferencji Dziekanów Wydziałów Artystycznych, skupiającej szefów kilkunastu jednostek kształcenia artystycznego, które działają w ramach dużych uczelni . W podobnym czasie, w różnych miejscach kraju swój dorobek pokażą wykładowcy wydziałów i instytutów artystycznych z różnych szkół wyższych (niektóre ośrodki zaprezentują też dorobek studentów). – Chcemy ujawnić swoje istnienie. Chcemy pokazać jak jesteśmy silnym ciałem w skali kraju – podkreśla prof. Katarzyna Radecka, dyrektor Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

„Uniwersytet Sztuki, Sztuka Uniwersytetu” – tak brzmi hasło ogólnopolskiego przedsięwzięcia – ma być prezentacją dorobku artystów, którzy poświęcili się także pracy pedagogicznej i słuchaczy wydziałów artystycznych. Prezentacja obejmie dzieła nie tylko z zakresu sztuk plastycznych. Studenci Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przygotowują np.koncert utworów z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd. Intencją organizatorów wystawy w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej będzie natomiast prezentacja możliwości nauczycieli akademickich, tego, czym się interesują i czym zajmują.

Zaprezentowane zostaną prace z zakresu komunikacji wizualnej, rzeźby, malarstwa, architektury i wzornictwa. Są wykonane różną techniką i niosą różne przesłanie.
To będzie pierwsza w Koszalinie taka prezentacja twórczości wykładowców z IW naszej uczelni. Każdy z nich swój dorobek przedstawi w odrębny, indywidualny sposób. Praca prof. Katarzyny Radeckiej będzie na przykład nawiązywać do stulecia Bauhausu. – Chcemy pokazać różnorodność, ale też spójność naszych działań. To, co nas artystycznie łączy, to historyczne wnętrze budynku Wydziału Mechanicznego, które jest przez nas użytkowane. Wchodzimy w tę przestrzeń, wspólnie ją aranżujemy i przystosowujemy do swojej wizji.

Kuratorem wystawy jest dr hab. Elżbieta Kalinowska-Motkowicz.

 

Miejsce: Kampus PK, ul. Racławicka 15-17, sala: E5


Organizator: Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej