Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem
Kategorie wydarzenia:
Na zdjęciu: Cezary Łazarewicz

Początek wydarzenia
17:00
Środa / 16 października 2019

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna (pl. Polonii 1) zaprasza na spotkanie z Cezarym Łazarewiczem – dziennikarzem prasowym, reporterem i publicystą.

Nasz gość będzie promował swoją najnowszą książkę „Morze i ziemia. Antologia reportaży z Pomorza”. Jej współautorem jest Andrzej Klim. Reportaże te stanowią opowieść o miejscach, ludziach i Wielkiej Historii, która w XX w. nieustannie przetaczała się przez Pomorze: wojna, trudne relacje polsko-niemieckie, historia Polski Ludowej i transformacyjny przełom To opowieść pisana przez ludzi, którzy kochali tę ziemię. Pisali ją anonimowi kronikarze niemieccy oraz polscy pisarze, reporterzy i publicyści tacy jak: Wanda Melcer, Dariusz Fikus, Edmund Osmańczyk, Hanna Krall, Małgorzata Szejnert, Wojciech Tochman, Ewa Winnicka. Ludzie stamtąd – Franciszek Gil, Józef Narkowicz, Piotr Zieliński, Krystyna Pohl, Adam Zadworny, Ryszard i Artur Daniel Liskowaccy oraz ci, którzy przyjechali tam z wielkiego świata – jak Charles Wasserman, korespondent kanadyjskiego radia. Prawdziwi świadkowie, którzy patrzyli historii w oczy. I to z najbliższej odległości.

Cezary Łazarewicz - publikował w czołowych polskich tytułach prasowych, m.in.: „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”. Autor zbioru reportaży „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie” (2012), „Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich” (2013), „Elegancki morderca” (2015), „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” (2016), „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” (2017). Razem z Andrzejem Boberem jest autorem wywiadu „Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą”. Za reportaż „Żeby nie było śladów otrzymał m.in. Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego przyznawaną najlepszym książkom popularnonaukowym poświęconym historii Polski w XX w.

źródło: https://czarne.com.pl
źródło: http://www.wydawnictwopoznanskie.com

Miejsce: Sala kinowo-konferencyjna Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna