Wernisaż malarstwa Dominiki Hofman
Kategorie wydarzenia:
DSC004888.jpg

Początek wydarzenia
15:30
Piątek / 17 stycznia 2020

Lokalizacja wydarzenia
MPS INTERNATIONAL SP. Z O.O.
ul. Bohaterów Warszawy 30, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


Moja twórczość malarska pełna jest kolorów i gry świateł. Obrazy to zapamiętane fragmenty miejsc, nostalgiczne postacie, które oscylują gdzieś między realizmem a surrealizmem. Pojawiają się w nich kwiaty, liście, gałęzie, drzewa – wyrwane z kontekstu zyskują w obrazach nowe znaczenie – mówi Dominika Hofman.


Dominika Hofman, rocznik 1986, urodzona w Stargardzie. Dziś mieszka i tworzy w Trójmieście. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom obroniła w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego w 2011 roku z aneksem z grafiki warsztatowej w Pracowni Litografii.

Ukończyła kurs z zakresu animacji malarskiej w stylu malarstwa Vincenta van Gogha w firmie BreakThru Films Productions – zdobywcy Oscara za film „Piotruś i Wilk” i pracowała przy nominowanym do Oscara filmie „Twój Vincent”.

Posługuję się głównie tradycyjną techniką malarstwa olejnego, którą łączę w swoim ostatnim cyklu malarskim z akwarelowymi podkładami – mówi artystka. – Chciałabym, aby moje obrazy były odskocznią od realnego świata i zagłębieniem się w świat kolorów i emocji.

Brała udział w ponad 30 wystawach zbiorowych i indywidualnych w całej Polsce. Jest znana także w Koszalinie – jej prace można było podziwiać m.in. podczas Interdyscyplinarnej Wystawy „Fala”. W Galerii MPS Dominikę Hofman gościć będziemy po raz pierwszy.

Miejsce: Galeria MPS

WWW: www.mps.koszalin.pl


Organizator: MPS INTERNATIONAL SP. Z O.O.