Wernisaż wystawy Ewy Maliszewskiej pt. „Pasja w pigułce”
Fot. Ewa Maliszewska.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Wtorek / 7 stycznia 2020

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż fotografii Ewy Maliszewskiej, który odbędzie się 9 stycznia o godz. 17.00 w sali kinowej i Galerii Region KBP.
Fotografie koszalinianki posłużyły za inspirację dla poetki Lidii Nowosad, która strofami swoich wierszy opatrzyła zdjęcia dostępne na wystawie. Wernisaż uświetni recital Aleksandry i Mateusza Osowskich. Wystawa eksponowana będzie w Galerii Region do końca stycznia 2020.

Ewa Maliszewska jest mieszkanką Koszalina. Tu dorastała i z tym miastem związała swoje życie – zawodowe i rodzinne. Wiele lat przepracowała w kulturze, wykorzystując swoje umiejętności organizacyjne. Swoją energią zarażała ludzi do działania oraz do udziału w życiu kulturalnym naszego miasta. Fotografia zawsze była dla niej ważna. Była członkiem Koszalińskiego Towarzystwa Fotograficznego „W Obiektywie”, a obecnie należy do Koszalińskiego Towarzystwa Fotograficznego Bałtyk.

Mateusz Osowski - z wyróżnieniem skończył studia w poznańskiej Akademii Muzycznej. Brał udział w kursach mistrzowskich i warsztatach z wybitnymi klarnecistami, m.in. Alessandro Carbonare, Spyros Mourikis, Jean – Marc Fessard. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Cooperate Orchestra oraz Sinfonietta Polonia, pełniąc rolę pierwszego klarnecisty. Muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. Laureat 49. Konkursu Muzyków Kameralistów Wojska Polskiego w Świeradowie – Zdroju, zdobywca wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Klarnecistów Wojska Polskiego w Warszawie.

Aleksandra Osowska - Machaj - naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat. Absolwentka Poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Laureatka konkursów o randze zarówno ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Aleksandra wielokrotnie koncertowała jako solistka, kameralistka, a także koncertmistrz licznych orkiestr, m.in. w takich krajach jak: Niemcy, Norwegia, Słowacja, Czechy, Włochy, Polska, Węgry, a także Indie. Obecnie jest koncertmistrzem poznańskiej orkiestry Cooperate, z którą odbyła wiele koncertów.

Miejsce: Galeria Region i sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna