Promocja książki Bogusława Janiczaka „Cień zabójcy”
Kategorie wydarzenia:
Na zdjęciu Ksiazka autorstwa Bogusława Janiczaka „Cień zabójcy”

Początek wydarzenia
17:00
Czwartek / 16 stycznia 2020

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Wydawnictwo KryWaj zapraszają w dniu 16 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Bogusławem Janiczakiem połączone z promocją książki pt. „Cień zabójcy”.

Jest to dziesiąta z kolei pozycja książkowa i zarazem piąta powieść w literackim dorobku autora. Powieść z gatunku kryminału, już od pierwszych stron trzyma czytelnika w napięciu.

Spotkanie odbędzie się w sali kinowo-konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.

W kilku zdaniach o tym co w treści powieści: Pożar szpitala dla psychicznie i nerwowo chorych. Są ofiary śmiertelne. Lokalne służby próbują opanować sytuację i ustalić przyczynę nocnego zdarzenia, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Wojnowa. Na miejscu wypadku pośród zgromadzonych jest także Piotr Jakowicz, emerytowany policjant zatrudniony w lokalnej gazecie, gdzie dorabia do emerytury, jako dziennikarz śledczy. Niewyjaśnione okoliczności pożaru są początkiem zdarzeń, w wyniku których raz po raz pojawiają się nowe ofiary. Jakowicz postanawia napisać obszerny artykuł związany z tymi epizodami i prowadzi własne śledztwo. Próbując dociekać prawdy wykorzystuje dawne układy i znajomości. Z determinacją podąża tropami mordercy, który natchniony światłem księżyca, niczym cień nie pozostawia śladów.

Bogusław Janiczak – mieszkaniec Darłowa, poeta, prozaik, marynista. Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. W latach 1980-1990 pływał na statkach dalekomorskiej floty rybackiej. Od roku 1990 na statkach bandery obcej. Od 1995 roku jest kapitanem żeglugi wielkiej. W latach 2007-2010 był kapitanem portu w Darłowie Od 2011 roku do chwili obecnej ponownie pełni tę funkcję. Lata spędzone na morzu i związek z żeglugą znalazły swoje odbicie w poetyckiej i prozatorskiej twórczości autora. Dużą część jego twórczości stanowią teksty marynistyczne.

Źródło: www.krywaj.pl

Miejsce: Sala kinowo-konferencyjna Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna