8. Good Vibe Festival – Immortal Onion
GVF'20 FB Spoko.png

Początek wydarzenia
19:30
Sobota / 5 września 2020

Lokalizacja wydarzenia


Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Immortal Onion - trio w składzie: Ziemowit Klimek - kontrabas/bass/moog, Tomir Śpiołek - instrumenty klawiszowe i Wojtek Warmijak - perkusja.

Zespół powstał w 2016 r. Album “XD [Experience Design]” to wynik połączenia charakterystycznych dla Immortal Onion energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów, minimalistycznych motywów i lirycznych fraz, wzbogacone o brzmienie syntezatorów i nawiązania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej.Trio Immortal Onion jako laureaci Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk oraz VI edycji programu „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca wydali w 2017 roku pierwszą płytę „Ocelot of Salvation” we współpracy z wydawnictwem Requiem Records. W ciągu dwóch lat wystąpili z debiutanckim materiałem w sumie w 11 państwach, grając zarówno samodzielne koncerty jak i na międzynarodowych festiwalach. W 2019 roku zespół wydał własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie (YouTube).

Na początku tego roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią U Know Me Records, co zaowocowało wydaniem w marcu ich drugiej studyjnej płyty ,,XD [Experience Design]”. Inspiracją dla powstania Immortal Onion byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan, czy Tosin Abasi. Od początku ideą przewodnią zespołu było łączenie często bardzo odmiennych gatunków takich jak: jazz, minimal music, fusion, czy progresywny metal. Mimo takiej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, zespół stworzył własny rozpoznawalny język.

Autorem całej oprawy graficznej jest Marta „Martiszu” Ludwiszewska, za miks odpowiada Envee, a mastering jest dziełem Eproma. Materiał został nagrany w Monochrom Studio.

Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek i wypełnionej ankiety na stronie Evenea.

Partnerzy główni: Miasto Koszalin, Województwo Zachodniopomorskie, Politechnika Koszalińska

Organizator zewnętrzny: Fundacja Nauka dla Środowiska

Miejsce: Spoko Miejsce, ulica Piastowska 22


Organizator: Good Vibe Festival