39. KFDF Młodzi i Film: Procesy restauracji cyfrowej obrazu i dźwięku - webinarium
Kategorie wydarzenia:
webinarium.jpg

Początek wydarzenia
11:00 - 13:00
Czwartek / 3 września 2020

Lokalizacja wydarzenia
Centrum Kultury 105
ul. Zwycięstwa 105, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

W trakcie panelu specjaliści z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) przybliżą procesy digitalizacji i restauracji cyfrowej filmów zapisanych na taśmach światłoczułych. Przedstawią główne etapy prac, pozwalające zrozumieć cel, złożoność oraz aspekty techniczne tych procesów.

Na przykładach wykonanej restauracji cyfrowej obrazu i dźwięku filmu „Ostatni etap” (1948) Wandy Jakubowskiej oraz bieżących projektów prowadzonych w FINA paneliści opowiedzą także o tym, jak twórczo wykorzystać posiadaną wiedzę, doświadczenie i dostępny potencjał techniczny.

W spotkaniu udział wezmą: Zastępca dyrektora FINA Anna Sienkiewicz-Rogowska (prowadzenie), Kierownik Zespołu Digitalizacji i Restauracji Zbiorów Łukasz Janik, Główny specjalista ds. digitalizacji i restauracji dźwięku Jakub Stadnik, Specjalistka ds. restauracji cyfrowej Agata Jóźwik oraz Specjalistka ds. projektów digitalizacyjnych Iga Harasimowicz.

Wstęp na webinarium w Clubie 105 w Koszalinie jest wolny, lecz z przyczyn pandemicznych ograniczony do 60 osób. Pozostałe osoby zapraszamy do oglądania transmisji on-line.

WWW: mlodziifilm.pl


Organizator: Centrum Kultury 105