Muzyczny Tyrmand - spotkanie z Escaubei
escaubei.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Piątek / 18 września 2020

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Good Vibe Festival zapraszają na spotkanie podczas, którego Bartłomiej Skubisz „Eskaubei”, lider zespołu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet opowie o kulisach powstania projektu „Muzyczny Tyrmand”. Nie zabraknie też samej muzyki oraz grafiki dedykowanej projektowi.

Muzyczny Tyrmand to projekt inspirowany twórczością Leopolda Tyrmanda. Zespół Eskaubei & Tomek Nowak Quartet biorąc na warsztat takie powieści jak: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły", „Filip” oraz „Dziennik 1954”, przepuści je przez swoją artystyczną wrażliwość i podda własnym interpretacjom, w efekcie czego słuchacze otrzymają 4 premierowe utwory. Około jazzowa formuła muzyczna w połączeniu z rapowanym słowem, wydaje się dziś formą wypowiedzi najtrafniej odzwierciedlającą charakter twórczości i osobowości Leopolda Tyrmanda, a także doskonałą formułą do świętowania ustanowionego w 2020, roku Leopolda Tyrmanda.

Gościnnie w utworach usłyszymy Eldo, Proceente oraz Afrojax. Za oprawę wizualną projektu odpowiedzialny jest Kamil Jaczyński, który przygotował dedykowane obrazy do każdego z utworów. Premierze każdego utworu będzie towarzyszyć podcast, mówiący o procesie twórczym projektu, a także inspiracjach względem twórczości Leopolda Tyrmanda.

Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” - raper, tekściarz, animator kultury, dziennikarz muzyczny. Aktywny muzycznie od ponad 20 lat, pionier kultury hip hop w południowo wschodniej Polsce. Od kilkunastu lat łączy rapowane słowo z muzyką graną na żywo. Od 2014 roku koncertuje i nagrywa w ramach Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - zespołu będącego ewenementem na polskiej scenie muzycznej dzięki trwałej fuzji muzyki improwizowanej i rapu, co ma odzwierciedlenie na 3 dotychczas wydanych płytach zespołu i ponad 120 koncertach w Polsce i za granicą.

Liczba osób uczestniczących w spotkaniu zostanie dostosowana do reżimu sanitarnego. Przypominamy Państwu o obowiązku założenia na spotkanie maseczki.


Organizator: Good Vibe Festival, Koszalińska Biblioteka Publiczna