Online z przyrodą. Ferie w bibliotece: Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem
Grafika promująca spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

Początek wydarzenia
12:00
Czwartek / 14 stycznia 2021

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

W ramach wydarzenia: Online z przyrodą. Ferie w bibliotece, Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na inspirujące i kreatywne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, doktorem habilitowanym nauk biologicznych i specjalistą w dziedzinie historii przyrodniczej, który pisze książki, rysuje i tworzy komiksy, doskonale łącząc fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej.

Celem jego twórczości jest przełożenie specjalistycznej wiedzy naukowej na język zrozumiały dla młodych odbiorców. Podczas spotkania na bazie swoich książek i komiksów (m. in. seria książek o żubrze Pompiku, komiksy „Ryjówka przeznaczenia” i „Umarły Las”, picturebooki „O rety! Przyroda” i „O rety! Przyroda świata” oraz książka harmonijkowa „Pikotek chce być odkryty”) opowie o fascynującym świecie przyrody i swoich doświadczeniach z adaptacją jego książek i komiksów na inne media, np. gry planszowe, słuchowiska czy filmy animowane.
Podczas części warsztatowej uczestnicy dowiedzą się, jak proste może być rysowanie bohaterów książek i komiksów autora. Spotkanie będzie doskonałym narzędziem do rozwijania zainteresowań czytelniczych, promującym wśród dzieci książki o tematyce przyrodniczej.

Spotkanie z autorem będzie dostępne na kanale YT, fanpage’u oraz stronie www biblioteki od dnia 14 stycznia 2021 r.

Zapraszamy serdecznie!

Miejsce: Spotkanie z autorem będzie dostępne na kanale YT, fanpage’u oraz stronie www biblioteki

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna