Spotkanie autorskie z Sylwią Waszewską // ONLINE
Kategorie wydarzenia:
Fragment okładki książki

Początek wydarzenia
18:00
Poniedziałek / 10 majaM/span> 2021

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna, w ramach Tygodnia Bibliotek 2021, zaprasza na spotkanie autorskie z Sylwią Waszewską, poświęcone jej najnowszej książce „Imiona śmierci”.
Spotkanie dostępne będzie od 10 maja od godz.18:00 na kanale YouTube Koszalińskiej Biblioteki Publicznej oraz na fanpage'u KBP.

„Rodzice Yoshiko byli najlepszymi skrytobójcami na wyspie. Zginęli jednak w niejasnych okolicznościach. Ścigając ich legendę, dziewczyna od dziecka trenuje pod okiem dziadka sztuki walki i uczy się bitewnych strategii. Otrzymuje propozycję podróży do Tsuzaki i dalszej nauki u tajemniczego Mistrza Pustej Natury. Jej śladem podąża młodszy przyjaciel z dzieciństwa, Koun, który naraża ich obydwoje na poważne niebezpieczeństwo. W górach Yoshiko ratuje życie ranionemu przez niedźwiedzia mężczyźnie. Shuga, potężny wojownik, zamierza rozpętać kolejną wojnę domową i przejąć władzę na wyspie. Kieruje nim nienawiść i chęć zemsty na osobie, która zniszczyła mu życie. Wprowadza dziewczynę w nieznany świat technik mentalnych. Pozwalają one kontrolować umysł przeciwnika oraz odczytywać jego zamierzenia. Yoshiko robi bardzo duże postępy i uczy się całkowicie nowych dla niej form ataku. Swe umiejętności będzie musiała przetestować podczas wejścia do pilnie strzeżonego zamku i próby ratowania skazanego na śmierć Kouna. W starannie zaplanowanej akcji weźmie udział również Shuga. Dla niego będzie to okazja do konfrontacji ze swym największym wrogiem, dla niej - z mordercą rodziców. „

Sylwia Waszewska (1988). Pracowała jako dziennikarka m.in. dla my3miasto.pl, Trójmiejskiego Magazynu Prestiż, Wirtualnej Polski. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Pisze od ponad 15 lat. W czasie studiów wydała debiutancką powieść dla młodzieży pt. „Gabriel i Fantazja” i osobisty przewodnik „Eliksir Sopotu”. Od dziecka pasjonuje się kulturą Japonii. Obecnie jest bibliotekarką w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, gdzie przygotowuje zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Miejsce: Kanał YouTube oraz fanpage KBP.

Telefon: (94) 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna