Spotkanie autorskie online z Alicją Balcerzak // ONLINE
Kategorie wydarzenia:
Autorka książki

Początek wydarzenia
18:00
Środa / 12 majaM/span> 2021

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

W ramach Tygodnia Bibliotek, Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Alicją Balcerzak, autorką książki „Niewymazane z pamięci”. Spotkanie dostępne będzie od 12 maja od godz. 18:00 na kanale YouTube Koszalińskiej Biblioteki Publicznej oraz na fanpage'u KBP.

„Słowa Loisa Lowry’ego Nie ból jest najgorszy w posiadaniu wspomnień, ale samotność. Wspomnieniami trzeba się dzielić, wydają się być bardzo trafnym podsumowaniem” książki autorki. Autorka opisuje wspomnienia Brygidy i historię Konrada, kobiety i mężczyzny, Niemki i Polaka. Łączy ich Darłowo oraz nauczycielski zawód jaki uprawiali z pasją. Oboje są osobami uhonorowanymi medalami Zasłużonych Dla Miasta Darłowa. Na nich obojgu swoje piętno odcisnęła II wojna światowa. Ta książka jest świadectwem dramatycznych doświadczeń, próbą ocalenia od zapomnienia: próbą przywołania, uporządkowania i zapisania okrutnej przeszłości.Ta książka, to świadectwo tego , że miarą człowieka jest jego ciągłe zmaganie się z losem”.

Alicja Balcerzak: Doktorantka Akademii Pomorskiej w Słupsku. Aktualnie polonistka Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Kolegium Nauczycielskiego w Koszalinie oraz Akademii Pomorskiej. Na studiach magisterskich publikowała w czasopiśmie studenckim „Słupnik”. W latach 2013-2017 uczestniczyła w festiwalu „Media i Sztuka” jako konferansjerka. Współtwórczyni i reżyserka „Teatru w kinie”. Organizatorka spotkań autorskich i konferencji naukowych. Dwukrotna beneficjentka programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”. Autorka artykułów w pracach zbiorowych.

Miejsce: kanale YouTube oraz fb Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Telefon: (94) 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna