Wernisaż wystawy Grety Grabowskiej „Koszalin - Köslin - teraz”
Kategorie wydarzenia:

Początek wydarzenia
17:00 - 19:00
Piątek / 21 majaM/span> 2021

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniu 21 maja 2021 r. o godz. 17.00 do Galerii Region (pl. Polonii 1) na wernisaż prac Grety Grabowskiej pt. „Koszalin - Köslin - teraz”.

„Wspominanie jest jak spoglądanie przez zamglone okna. Odnajdywane kadry przeszłości nie są chronologiczne, zapachy, obrazy, dźwięki - naświetlają kształty sprzed lat. Płowieją pozwalają raz jeszcze dotknąć minionych chwil.
W moich pracach łączę wątki z przedwojennej i obecnej historii miasta i jego mieszkańców. Kompozycje sklejam ze skrawków przeszłości. To stare fotografie, gazety, druki, bilety, mapy...codzienność. To moja subiektywna, autorska opowieść
o mieście, które znam od zawsze, o Koszalinie, w którym się urodziłam, wychowałam, mieszkam i tworzę. Z tektur, papierów, okruchów kleję przefiltrowaną przez moją wrażliwość mapę minionych zdarzeń.”

Greta Grabowska: Urodziła się w Koszalinie. Studia plastyczne ukończyła na ASP w Gdańsku, na wydziale architektury wnętrz, w pracowni Prof. Zbigniewa Parandowskiego. Następnie terminowała u Prof. Jana Rylke na Wydziale Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie.

Artystka ma w dorobku około czterdziestu pięciu wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i poza jego granicami.

Wystawa została zorganizowana w ramach stypendium PREZYDENTA MIASTA KOSZALINA za rok 2020.

Miejsce: Galeria Region KBP, pl. Polonii 1

Telefon: (94)348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna