Spotkanie z Hanką Grupińską: świat izraelskich chasydek, ludzi bez ziemi...
Hanka Grupińska

Początek wydarzenia
17:00
Wtorek / 14 września 2021

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Hanką Grupińską - pisarką, dziennikarką, reportażystką, także współautorką wystaw oraz autorką i koordynatorką projektów historii mówionej.

W latach 90. mieszkała w Izraelu. Jest m. in. autorką książek: „Najtrudniej jest spotkać Lilit”, w której opisała świat izraelskich chasydek, najbardziej ortodoksyjnych spośród religijnych Żydówek. Kobiety te skromne, milczące i pracowite, zdominowane przez tradycję i mężczyzn, wypełniają swój los według schematu obowiązującego od wieków. Czy w ramach wytyczonych granic, wiodą własne życie? Autorka, na tle współczesnego Izraela, opisuje obraz kultury chasydzkiej.

Jej najnowszy reportaż „Dalekowysoko. Tybetańczycy bez ziemi” to efekt wielokrotnych podróży do Indii, gdzie wiele miesięcy mieszkała w klasztorach mniszek tybetańskich. Opisuje w nim ludzi bez ziemi i bez państwa, którzy od 1959 r. chronią się w Indiach, gdzie uciekli przed przemocą chińską do swojego nauczyciela i opiekuna Dalajlamy. Spotkanie poprowadzi redaktor Piotr Pawłowski.

Miejsce spotkania to sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1.

Obowiązywać będzie reżim sanitarny oraz wszystkie zasady bezpieczeństwa: noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu.

Zapraszamy!

 

Miejsce: Sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1

Telefon: 94 348 15 62


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna