XVI Spotkanie Kultur – Koszalin 2021

Początek wydarzenia
16:00 - 22:00
Sobota / 21 sierpnia 2021

Lokalizacja wydarzenia
Rynek Staromiejski w Koszalinie
ul. Rynek Staromiejski 6-7, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

XVI Spotkanie Kultur jest prezentacją dorobku artystycznego mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących teren Koszalina i Pomorza Środkowego. W tym roku pojawią się również stoiska m.in. z ukraińskimi i kaszubskimi ludowymi ubiorami oraz stoiska z wyrobami artystycznymi prezentującymi kulturę i rzemiosło zarówno mniejszości narodowych i etnicznych, jak i polskie – tworzone i wystawiane
przez mieszkańców Koszalina i Regionu, a także już po raz trzeci specjalna strefa z atrakcjami dla dzieci i ich rodziców.

Głównym celem Spotkania będącego zróżnicowanym koncertem muzycznym jest przybliżenie społeczeństwu kultury i tradycji mniejszości narodowych zamieszkujących Koszalin i Pomorzę Środkowe oraz kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, otwartego na odmienności narodowe i kulturowe.

W koncercie wezmą udział zespoły prezentujące kulturę ukraińską, niemiecką, romską, kaszubską oraz polską między innymi:Dziani Szmidt „Książę Muzyki Cygańskiej” z zespołem DZIANI & CYGAŃSKIE GWIAZDY, grupa folk-rockowa„HARAZD z Gdańska reprezentująca kulturę ukraińską, Kaszubski Zespół Folklorystyczny KRËBANE z Brus oraz ROSENSOMMER - zespół wokalny reprezentujący Mniejszość Niemiecką w Chrzelicach

Z roku na rok pomysł Spotkań cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Regionu toteż postanowiliśmy kontynuować imprezę rozwijając formułę  spotkań o dodatkowe elementy jak np. strefa dla dzieci i rodziców czy prezentacja i degustacja kuchni mniejszości narodowych i etnicznych. Podczas tegorocznej edycji imprezy można będzie skosztować m.in. kuchni gruzińskiej.

Tegoroczne Spotkanie będzie miało tak jak w poprzednich edycjach formułę otwartego koncertu, lecz dostosowanego do wymogów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym w okresie pandemii COVID-19.

Patronat Honorowy - Piotr Jedliński Prezydent Miasta Koszalina

Wstęp wolny!

Organizator zewnętrzny: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Koszalinie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Mniejszości Niemieckiej "Pomerania" w Koszalinie, Edukacyjno-Integracyjna Fundacja FREIDA (Mniejszość Romska)

Telefon: tel./fax. 94/ 342 64 70

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Organizator: Związek Ukraińców w Polsce