Akant Good Vibe Festival // KLAWO; BŁOTO

Początek wydarzenia
20:00
Sobota / 14 sierpnia 2021

Lokalizacja wydarzenia


Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

KLAWO

godz. 20.00 - 21.00

W 2018 roku Konstanty Kostka napisał i zarejestrował pierwsze utwory, które zostały wydane w postaci mini-albumu kasetowego zatytułowanego "Flądra" (2019). Materiał ten stanowi trzon programu koncertowego nowo powstałego zespołu Klawo. Nowe aranżacje, porozumienie między muzykami oraz energia każdego z członków zespołu w połączeniu z jazzową improwizacją i spontanicznością zadecydowały o tym, że Klawo w roku 2021 będzie prowadziło intensywne prace nad skomponowaniem, zarejestrowaniem i wydaniem wspólnie napisanej muzyki. Wraz z wydawcą (trójmiejską wytwórnią Coastline Northern Cuts) rozpoczęto już pracę nad pierwszym autorskim singlem zatytułowanym “Wdzięczność”. Singiel ten jest zapowiedzią albumu zespołu Klawo, którego premiera odbędzie się jeszcze w roku 2021.

BŁOTO

godz. 21.00 - 22.00

Błoto to zespół który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do trójmiasta skład coraz bardziej się zmniejszał. W samochodzie zostali: Marek Pędziwiatr aka Latarnik (instrumenty klawiszowe / syntezatory), Paweł Stachowiak aka Wuja HZG (bas), Marcin Rak aka Cancer G (perkusja), Olaf Węgier aka OlafSaxx (saksofon tenorowy / perkusjonalia).
Muzyka wrocławskiego kwartetu jest mocno osadzona na brutalnych hip-hopowych fundamentach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. W pewnym sensie również radykalna. Oddaje klimat czasów w których powstawała. Czasów niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa. To wszystko dzieje się na naszych oczach. Następuje erozja naszej gleby i systemów społecznych.

Miejsce: dziedziniec Politechniki Koszalińskiej


Organizator: Good Vibe Festival