Koszalin BassFest! // Neoklez
Kategorie wydarzenia:
tlo_d3_p.png

Początek wydarzenia
19:00
Sobota / 11 września 2021

Lokalizacja wydarzenia
Filharmonia Koszalińska
ul. Piastowska 2, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Koszalin BassFest" to zupełnie nowa inicjatywa na koszalińskim rynku kulturalnym. Ideą przewodnią festiwalu jest przedstawienie kontrabasu jako instrumentu zespołowego, który doskonale łączy wiele gatunków muzycznych oraz inne formy scenicznej ekspresji. Pozwoliło to stworzyć unikalny, ale bardzo atrakcyjny dla odbiorców festiwal. 

"Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez” – takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Po sukcesie albumów „Pięć stron świata” oraz „Manowce” artyści podróżują po zakątkach Polski i Europy, prezentując własne, łobuzerskie i energetyczne spojrzenie na muzykę. Ich kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum’n’bass, electro, jazz, funk, rock.

Każdy ich koncert to potężna dawka klezmersko-bałkańskich dźwięków. Zespół, oprócz występów na największych festiwalach w całej Polsce, prezentował się również za granicą, między innymi w Belgii, Niemczech, na Węgrzech, był też zapraszany na festiwale w USA czy Finlandii. Grupa wielokrotnie pojawiała się w radiu i telewizji. Zagrali już blisko 350 koncertów na terenie całego kraju i Europy.

Na specjalne zamówienie pięciu ogólnopolskich rozgłośni radiowych zespół NeoKlez stworzył muzykę do serialu audio „Filip” Leopolda Tyrmanda w reżyserii Krzysztofa Czeczota.

„Votum Separatum” to tytuł najnowszej płyty zespołu, która miała premierę w 2020 roku .Znana z poprzednich albumów folkowa baza w dalszym ciągu jest mocno wyczuwalna, choć została urozmaicona wieloma współczesnymi akcentami oraz głosami takich wokalistów jak Czesław Mozil, Włodek „Paprodziad” Dembowski, czy Jarecki.

Bilety: kupbilecik.pl

Organizator zewnętrzny: Fundacja Bassfest

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.bassfest.pl


Organizator: Filharmonia Koszalińska, Zewnętrzny organizator