Wernisaż wystawy ARCHITEKTURA, PEJZAŻE I ABSTRAKCJA…
Wystawa ARCHITEKTURA, PEJZAŻE I ABSTRAKCJA…

Początek wydarzenia
16:30
Czwartek / 2 września 2021

Lokalizacja wydarzenia


Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Od 2 września 2021 r. na I piętrze Galerii Ratusz prezentowana będzie wystawa zbiorowa członków Zespołu Pracy Twórczej Plastyki: Tatiany Pitak, Kazimierza Karnieja i Zdzisława Nestoruka pt. ARCHITEKTURA, PEJZAŻE I ABSTRAKCJA…

Tatiana Pitak  pochodzi z Wilna.  Pasja artystyczna   towarzyszyła artystce   od zawsze -  już w szkole podstawowej nauczycielka plastyki sugerowała jej pięcioletnie liceum artystyczne. Niestety, nie udało się zrealizować tych planów, została pielęgniarka. Z czasem ukończyła  Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe, zaczęła  fotografować   i filmować  koncerty muzyczne, wernisaże.  Współpracując                             z mężem, zajmowała   się  scenografią, charakteryzacją i organizacją przedstawień teatrów lalkowych, aktorskich i wokalno-muzycznych. Dopiero w 2018 r. wstąpiła do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki                         i zaczęła na dobre swoja przygodę z malarstwem.  Do tej pory prezentowała swoje prace w Galerii Ratusz, w „Galerii w Starym Klasztorze” w Wilnie czy w  Galerii VivaMY w Koszalinie.  Na wystawie                        w „Galerii Ratusz” w Koszalinie  zaprezentuję architekturę, pejzaże i abstrakcje kubistyczne.

Kazimierz Karniej swoją przygodę z malarstwem rozpoczął  w roku 2010, kiedy to dołączył do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki. Warsztat malarski doskonalił te zna zajęciach  plastycznych dla dorosłych w CK 105  oraz na UTW Politechniki Koszalińskiej pod kierunkiem  dr. Bogusława Niewiadomskiego. Maluje głównie farbami akrylowymi – abstrakcje i pejzaże. Lubi eksperymenty malarskie – w swoich pracach wykorzystuje żywicę epoksydową  barwiona  w masie  za pomocą specjalnych pigmentów.  W pracach tych wykorzystuje również  naturalne kruszywa  tj. kryształ górski, mika, brokaty.

Zdzisław Nestoruk do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki należy od 2018 r. Maluje akrylami, akwarelą, suchymi pastelami. Swoje emocje wyraża  przed wszystkim w abstrakcji, ale maluje tez pejzaże, czy małe wiejskie architektury. Mówi o sobie, że stara się uniknąć „zaszufladkowania”. Do tej pory swoje prace prezentował podczas kilku wystaw zbiorowych w Koszalinie oraz w Wilnie.

Wystawa potrwa do końca września.

Organizator zewnętrzny: Zespół Pracy Twórczej Plastyki

Miejsce: Galeria Ratusz I piętro

Telefon: 094 348 87 11

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: koszalin.pl


Organizator: Urząd Miejski w Koszalinie