SCRAPS - wystawa prac Karola Szafrana
Kategorie wydarzenia:

Początek wydarzenia
18:00
Sobota / 2 października 2021

Lokalizacja wydarzenia
Powidoki - Kawiarnia
ul. Piłsudskiego 4, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Zapraszamy do świata abstrakcji i nieregularnych kształtów! Karol Szafran, absolwent Wydziału Grafiki na ASP w Krakowie, pokaże w naszej kawiarnii grafiki z cyklu „Liquid Minds” oraz „Fission”. Przyjdźcie zobaczyć wyraziste i dynamiczne spojrzenie młodego twórcy.

Karol Szafran - artysta zajmujący się grafiką oraz mediami cyfrowymi. W swoich działaniach stara się znaleźć idealny kompromis pomiędzy tym co nowoczesne, a tym co klasyczne. Poszukuje
związków pomiędzy konstrukcja a dekonstrukcją, wahań pomiędzy detalem a całością, scalaniem a rozpadem, porządkiem a chaosem. Bazuje na problemach teorii koloru i zasadach percepcji.

Tworząc cykle graficzne i posługując się językiem abstrakcji, Karol Szafran dzieli się swymi wątpliwościami i emocjami. Stawia on uniwersalne pytania zadawane nie od dziś i nie tylko przez artystów. Czy światem rządzą płynność, zmienność, nieokreśloność, czy sztywne reguły? Jaki jest stan skupienia otaczających nas zjawisk? Co zawdzięczamy siłą wzrostu i grawitacji, a co kreacji człowieka? Kiedy kończy się naturalne, a zaczyna sztuczne? Jak sam określa swoją twórczość: "Poszukuję związków pomiędzy konstrukcją, a dekonstrukcją, wahań pomiędzy detalem a całością, scalaniem a rozpadem, porządkiem a chaosem”.

Współorganizatorem wydarzenia jest Karolina Tomaszewska.

 


Organizator: Powidoki - Kawiarnia