"Wielka sława to żart" - koncert operetkowo-musicalowy
Kategorie wydarzenia:
Wielka sława to żart nowe.jpg

Początek wydarzenia
18:00
Piątek / 17 grudnia 2021

Lokalizacja wydarzenia
Filharmonia Koszalińska
ul. Piastowska 2, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Anna Spychalska, Romuald Spychalski wraz z Anną Cymerman, Dariuszem Pietrzykowskim, pianistą Marcinem Janiszewskim oraz prowadzącą Katarzyną Pietranek-Kulis zapraszają na koncert z muzyką operetkową i musicalową w wykonaniu znakomitych artystów światowej sceny i estrady.

W programie są słynne arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, znane melodie filmowe oraz szlagiery muzyki rozrywkowej. Koncert przepełniony jest humorem i dobrą wspólną zabawą, a repertuar gwarantuje satysfakcję widzów!

Anna i Romuald Spychalscy dzięki pasji i miłości do muzyki stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Od początku istnienia duetu, czyli od prawie siedmiu lat, Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski koncertują w kraju i poza granicami – wielokrotnie w Kanadzie i USA. Współpracowali z wybitnymi dyrygentami, czego owocem były wydarzenia muzyczne, z których najważniejsze to Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy oraz „Przystanki Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury” m.in. w Łodzi, Krakowie, Warszawie, a także koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, widowiska muzyczne z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a ostatnio także liczne koncerty z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza pod dyrekcją ppłk. SG dr. hab. Stanisława Strączka oraz mjr SG Leszka Mieczkowskiego. Oprócz repertuaru operetkowego i operowego, pasji Romualda, która stała się punktem wyjścia do stworzenia duetu, który był nowym szczeblem w karierze Spychalskich, Anna i Romuald sięgnęli do repertuaru musicalowego, rozszerzając go w niedługim czasie o światowe i polskie hity z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Szczególnie upodobali sobie hity Andrei Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50., 60. i 70. Anna i Romuald łączą style i gatunki, nie bojąc się sięgać po wciąż nowy repertuar, co pozwala zaskakiwać widzów i spełniać muzyczne oczekiwania. Każda produkcja muzyczna Spychalskich daje gwarancję najwyższego poziomu wykonawczego i artystycznego tych koncertów, bowiem doskonale czują się oni zarówno w repertuarze klasycznym, tym z pogranicza klasyki i rozrywki, jak również stricte rozrywkowym. Przed trzema laty nagrali we własnym studiu nagraniowym kilkanaście największych przebojów z repertuaru musicalowego i rozrywkowego, które znalazły się na ich pierwszej płycie CD. Obecnie zakończyli prace nad płytą zawierającą znane piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Anna Cymerman jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 2000 roku. Jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała jako solistka Teatru Wielkiego w Łodzi partią Blanche w polskiej prapremierze „Dialogów karmelitanek” Francisa Poulenca w reżyserii Krzysztofa Kelma. Kreacja ta została doceniona przez krytykę i widzów, co zaowocowało nagrodą im. Andrzeja Hiolskiego za najlepszy debiut operowy w Polsce. Anna Cymerman występowała w produkcjach operowych w Austrii, Danii, Holandii i Niemczech. Wielkim sukcesem było wystawienie „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego w International Music Theatre Chicago. Anna Cymerman z równym powodzeniem śpiewa repertuar operowy taki, jak partie: Elwiry w operze „Ernani” Giuseppe Verdiego (Opera Bałtycka w Gdańsku); Drugiej Damy w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusza Mozarta (tournée po Europie zachodniej – Niemcy, Dania, Holandia, Belgia); Blanche w „Dialogach karmelitanek” Francisa Poulenca (Teatr Wielki w Łodzi); Corinny w „Podróż do Reims” Gioacchina Rossiniego (Opera Narodowa w Warszawie); Neddy w „Pajacach” Ruggiera Leoncavalla (Teatr Wielki w Łodzi). Ma w swoim repertuarze również musicale i operetki, między innymi partie Sylvii w „Księżniczce Czardasza” Emmericha Kalmana, Hanny w „Wesołej wdówce” Franza Lehara.

Dariusz Pietrzykowski, tenor, edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz. Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Kunerta, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995 roku. W tym też roku otrzymał stypendium Fundacji Yamaha.
Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u Maestry Fedory Barbieri. Dwukrotnie był zapraszany do udziału w Gali Operowej Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy (1994 i 2000). Brał udział w galowych przedstawieniach „Napoju miłosnego” Gaetana Donizettiego i „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta w 2001 roku na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi u boku Gwendolyn Bradley. Artysta wystąpił także w Turnieju Tenorów w Poznaniu i podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 roku otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Luksemburgu, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii. Dariusz Pietrzykowski obecnie występuje gościnnie z wieloma scenami operowymi i filharmoniami w Polsce.

Marcin Janiszewski, pianista, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). W 2000 roku z zespołem „Kontraband” zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi oraz wyróżnienie podczas Łódzkich Dni Jazzowych „Jazzga 2000”. Koncertuje ze swoim kwartetem na festiwalach muzyki akordeonowej i jazzowej w Polsce i za granicą. Na stałe współpracuje z Elżbietą Adamiak, Yankel Band, Pawłem Serafińskim oraz łódzkimi teatrami. Ma na koncie udział w wielu sesjach nagraniowych, dla radia, telewizji oraz na płytach wymienionych artystów. Jest liderem zespołu „Marcin Janiszewski Kwartet”, z którym zdobył m. in. I miejsce w kategorii Muzyki Rozrywkowej oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2001), I miejsce w kategorii zespołów jazzowych na Jazz and Pop Festiwal w Jeleniej Górze (2002), II miejsce w kategorii „jazz” na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Castelfidardo (2002). Jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana za rok 2002.

Krystyna Pietranek-Kulis jest absolwentką PWSM w Łodzi. Dziennikarka radiowa i prasowa, popularyzatorka i animatorka życia muzycznego. Zasiada w gremiach jurorskich konkursów i przeglądów muzycznych. Zajmuje się działalnością prezenterską na festiwalach muzyki klasycznej i konfrontacjach sztuki estradowej oraz w koncertach filharmonicznych. Należy do najwierniejszych przyjaciół Antonina, gdzie od lat prowadzi i współtworzy, służąc artystyczną konsultacją, koncerty Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” oraz cykle koncertowe „Konfrontacje Chopinowskie” i „Letni Festiwal Muzyczny”. Jako recenzentka muzyczna i publicystka współpracowała m.in. z czasopismami „ Odgłosy”, „Kultura i Biznes”, „Kalejdoskop Łódzki”, „Ruch Muzyczny”, „Chopin w świecie”; komentuje też różne wydarzenia muzyczne w programach Telewizji Polskiej. W Radiu Łódź pełniła kolejno funkcje kierownika Redakcji Nagrań PR i TV, kierownika Redakcji Orkiestry PR i TV w Łodzi pod dyrekcją Henryka Debicha oraz szefa Działu Muzycznego. Dzięki popularyzatorsko-edukacyjnej audycji „Lista Przebojów Muzyki Poważnej” udało jej się pozyskać wielu melomanów dla teatrów muzycznych i filharmonii. Od 2004 roku związana jest z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina, gdzie do roku 2011 pełniła funkcję kierownika Działu Organizacji Widowni i Koncertów Kameralnych.

Organizator zewnętrzny: agencja artystyczna "FORTE"

Miejsce: sala koncertowa Filharmonii Koszalińskiej

Telefon: 943422022

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.filharmoniakoszalinska.pl


Organizator: Filharmonia Koszalińska