Promocja książki „Nieznane twarze Koszalina. Miejsca, których już nie ma”
Kategorie wydarzenia:
nieznane-twarze-koszalina-miejsca-ktorych-juz-nie-ma1-page-001.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Piątek / 29 października 2021

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

 to najnowsze wydawnictwo Archiwum Państwowego w Koszalinie. Autorami książki są starsza kustosz archiwalna Dorota Cywińska oraz kolekcjonerzy i miłośnicy historii: Krzysztof Urbanowicz i Zbigniew Wojtkiewicz. Zaprezentowano w niej historię miejsc, obiektów, budynków na terenie Koszalina, które wpisały się w wizerunek miasta w przekazach
historycznych, jednak fizycznie nie istnieją już współcześnie. Każdy wytypowany obiekt został zobrazowany materiałami archiwalnymi z zasobu AP w Koszalinie, materiałami ze zbiorów prywatnych, a także współczesnymi zdjęciami. I tak każdy zainteresowany historią miasta koszalinianin będzie mógł stać się klientem Club Restaurant mieszczącej się dawniej przy dzisiejszym Rynku Staromiejskim 5, zajrzeć do przedwojennej Fabryki Konserw Rybnych Carla Waldemanna przy dzisiejszej ulicy Asnyka, a nawet zapoznać się z działalnością założonej w 1833 roku przez Fryderyka Schlutiusa fabryki papieru przy dzisiejszej ulicy Batalionów Chłopskich.
Promocja połączona będzie ze spotkaniem autorskim.

Osoby, które nie będą mogły bezpośrednio uczestniczyć w spotkaniu będą miały możliwość obejrzenia wydarzenia online. Transmisja zostanie przeprowadzona na profilu FB AP i Politechniki Koszalińskiej. Realizacją zajmie się Studio HD Politechnika Koszalińska.

 

Miejsce: sala kinowa


Organizator: Archiwum Państwowe w Koszalinie, Koszalińska Biblioteka Publiczna