Jarmark Jamneński
Kategorie wydarzenia:
1360x400_jarmarrk-.jpg

Początek wydarzenia
11:00 - 17:00
Niedziela / 26 czerwca 2022

Lokalizacja wydarzenia
Zagroda Jamneńska
ul. Jamneńska 24, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


W niedzielę 26 czerwca serdecznie zapraszamy na Jarmark Jamneński pod hasłem: NATURALNIE W JAMNIE. Startujemy o godz. 11.00.

Czekamy na Państwa na dziedzińcu Zagrody Jamneńskiej, aby wspólnie powitać lato i rozkwitającą przyrodę. Na stoiskach rękodzielników, kół gospodyń wiejskich i producentów zdrowej żywności będziecie mogli kupić ceramikę z motywami roślinnymi, drewniane zabawki, koronkowe ozdoby, kosmetyki zrobione z darów natury, a także smaki lata – przetwory owocowe i warzywne, kiszonki, wędzone sery, pierogi, ciasta.
Podczas warsztatów plastycznych powstaną zabawki, jakimi dawniej bawiły się dzieci: koniki wyplatane z trawy, papierowe motyle oraz śmigiełka przypominające klonowe „noski”. Po raz pierwszy będziemy gościć na Jarmarku pana Pawła Kaźmierskiego z Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy, który poprowadzi warsztaty o kaktusach – podzieli się praktycznymi informacjami dotyczącymi uprawy tych ciekawych roślin, a pod jego fachową opieką każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie posadzić dwa kaktusiki.
Wystawa stała, prezentująca życie dawnych mieszkańców Jamna, zostanie wzbogacona o zabytkowe sprzęty dla dzieci i zabawki pochodzące ze zbiorów Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie.
Towarzyszyć nam będą kojące dźwięki harfy, na której zagra Petra Machkova.

A oto nasz warsztatowy "rozkład jazdy":

SALA PLASTYCZNA
11.30-12.00: koniki z trawy
13.00-13.30: kaktusy (Ogród Botaniczny w Niegoszczy)
15.00-15.30: koniki z trawy

SALA CERAMICZNA
12.00-13.00 oraz 14.00-15.00: papierowe motyle i śmigiełka

Miejsce: zagroda jamneńska

Telefon: 94 341 65 87

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: https://zagrodajamno.pl/


Organizator: Muzeum w Koszalinie