Malowanie na porcelanie
Kategorie wydarzenia:
1200x628_malowanie-na-porcelanie_wersja2.jpg

Początek wydarzenia
11:00
Sobota / 14 stycznia 2023

Lokalizacja wydarzenia
Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37-39, Koszalin

Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


Ekspozycja porcelanowych obrazów pt. "Z wody, ognia i kobaltu" znanej koszalińskiej artystki, zorganizowana z okazji 30-lecia jej pracy twórczej, została otwarta w koszalińskim Muzeum 23 października minionego roku. Wystawę żegnamy w styczniu – wydarzeniami specjalnymi.

W sobotę 14 stycznia o godz. 11.00 zapraszamy na Malowanie na porcelanie. Będą to warsztaty połączone z rozmową o sztuce. Beata Maria Orlikowska opowie o swojej twórczości, jej źródłach, inspiracjach, ideach, zdradzi niektóre tajniki porcelanowej technologii, a następnie zachęci muzealnych gości do stworzenia własnych prac: także na białych ceramicznych płytkach, także z użyciem jednej barwy – kobaltu. Prace powstałe podczas tej zabawy ułożone zostaną w specjalną kompozycję, która prezentowana będzie wraz z dziełami artystki przez ostatni tydzień trwania wystawy; wrócą one do swoich autorów podczas finisażu w niedzielę 22 stycznia o godz. 12.00. Udział w artystycznej zabawie Malowanie na porcelanie jest bezpłatny; jednakże należy zakupić bilet wstępu na wystawę czasową "Z wody ognia i kobaltu" w cenie 5 zł, nie ma też ograniczeń wiekowych.

Obowiązują jednak zapisy, które poczynić można w dni powszednie między 2 a 12 stycznia (ostatniego dnia – do godz. 12.00) pod numerem telefonu 94 343 20 11

Miejsce: Muzeum w koszalinie

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://www.muzeum.koszalin.pl/


Organizator: Muzeum w Koszalinie