Wernisaż Tatiany i Władysława Pitaków
plakat2.jpg

Początek wydarzenia
16:30 - 18:30
Czwartek / 9 marca 2023

Lokalizacja wydarzenia


Organizator wyłączył mechanizm przypomnień dla tego wydarzenia


Tatiana Pitak z wykształcenia jest dyplomowaną pielęgniarką i zawodową animatorką kultury i oświaty dorosłych. Od 1970 r. (oprócz pracy w służbie zdrowia) zajmowała się scenografią, charakteryzacją i organizacją przedstawień teatrów lalkowych, aktorskich i wokalno-muzycznych. Od 1987 r. fotografuje i filmuje koncerty, opracowuje i udostępnia je w Internecie, relacjonuje wydarzenia artystyczne krajowe i zagraniczne. Od 2018 r. należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie, uczestniczy
w warsztatach , prezentacjach i wystawach plastycznych. W 2019 r. miała indywidualną wystawę malarstwa akrylowego w Wileńskim Centrum Kultury i Duchowości.

Władysław Pitak jest zawodowym aktorem, scenarzystą i reżyserem oraz pedagogiem kultury teatralnej, logopedą i muzykoterapeutą. W latach 70/80 -tych był również scenografem i grafikiem, autorem projektów plakatów i folderów do przedstawień
i koncertów. Od kilkudziesięciu lat prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty na uczelniach artystycznych, zakładach leczniczych i Domach Opieki Społecznych w Polsce i za granicą. Razem z żoną Tatianą sporo czasu poświęcają na dokumentowanie przedsięwzięć, imprez organizowanych przez instytucje kulturalne i stowarzyszenia twórcze. Fotografie, filmy i artykuły są systematycznie przekazywane (w formie darowizny) do Archiwum Państwowego w Koszalinie. Od 2018 r. jest członkiem Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie.

Miejsce: Galeria Ratusz I piętro

Telefon: +48943488711

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: koszalin.pl


Organizator: Urząd Miejski w Koszalinie