„Forma i kolor" – ceramika Sary Berman-Rokosz i malarstwo Wala Jarosza / wernisaż
Jajo 2- olej na płótnie 29x29cm 3D.JPG

Początek wydarzenia
18:00
Czwartek / 8 lutego 2024

Lokalizacja wydarzenia
Centrum Kultury 105
ul. Zwycięstwa 105, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Ta wystawa dwojga artystów, to spotkanie ich widzenia świata, zabawy kolorem i kształtem. Oboje znają się i wzajemnie podziwiają. Oboje lubią czyste, żywe barwy i twórcze poszukiwania. Sara Berman-Rokosz, tancerka i nauczycielka tańca nowoczesnego przyjechała do Polski z mężem, Edwardem Rokoszem. Dzisiaj mieszka w Łazach. Tu zaczęła się jej przygoda z ceramiką. Tworzy formy użytkowe oraz ozdobne, jak misy, talerze czy kubki. Wśród nich od jakiegoś czasu pojawiają się tajemnicze stwory, fantazyjne, na poły nieprawdziwe… Pierwszy raz pokaże je poza swoja pracownią.
Wal Jarosz to koszaliński artysta, autor ogromnego „kurnika”, bowiem to te ptaki od kilkunastu lat goszczą na jego obrazach olejnych. Maluje także konie, twarze ludzkie i w technice pasteli olejnej – architekturę. Wypracował sobie rozpoznawalny styl. Poza tym organizuje plenery, bierze udział w wystawach w Koszalinie i kraju. Ta wystawa to jedna z jego inicjatyw.

 

Miejsce: Galeria Amfiteatr

Telefon: 94 3475701

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: www.ck105.koszalin.pl


Organizator: Centrum Kultury 105