NIEZIEMSKA NOC W BIBLIOTECE
noc-tlo.jpg

Początek wydarzenia
17:00 - 22:00
Piątek / 26 kwietnia 2024

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

W tym roku zabieramy Was w podróż przez kosmiczne przestrzenie nauki i fantazji!

Z fantastycznym światem Stanisława Lema zapozna Was Wojciech Orliński – dziennikarz, autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym m.in. biografii Lem. Życie nie z tej ziemi. Musicie zatrzymać się w Galerii Region przy wystawie Niesamowity Wszechświat. Jej autorką jest Karolina Bąkowska, doktorantka fizyki specjalizująca się w astronomii. Mediateka stanie się centrum atrakcji dla miłośników obserwacji nieba dzięki wystawie fotografii Bartka Warzechy, natomiast dla młodych adeptów nauki kosmicznej powstanie warsztat robotów, który uzupełni dźwiękowa oprawa DJ-a Dolby, czyli Adama Frankiewicza.

Czytelnia zostanie przekształcona w kosmiczne laboratorium pod szyldem MPS, gdzie każdy będzie mógł eksperymentować z recepturami mydlarskimi, tworzyć rakiety oraz kosmiczny slime. Politechnika Koszalińska zaprezentuje druk 3D oraz niezwykłe możliwości techniki za pomocą robo-psa. Powstanie tor wyścigowy inspirowany Diuną, w którym uczestnicy walczyć będą w wyścigu czerwi.

W wypożyczalni czekać na Was będzie Pomysłowa Fabryka, z którą poznamy gwiazdozbiory, pojazdy księżycowe, stworzymy też balon stratosferyczny oraz balonowe rakiety. Pomiędzy aktywnościami można będzie również zapoznać się z najważniejszymi odkryciami Mikołaja Kopernika dzięki wystawie edukacyjnej pt. Kopernik – Konstelacje, stworzonej przez Tamaga studio i udostępnionej przez NCK. Chętnych do wysłuchania wykładów o Gwiezdnych wojnach między USA i ZSRR, czyli wyścigu zbrojeń i zimnej wojnie oraz opowieści o Lesliem Brentcie, zapraszamy do czytelni regionalnej. 

Tego dnia będziecie też mogli poznać mniej dostępne miejsca budynku biblioteki.

Na zakończenie wieczoru z No Fun Booking zapraszamy na koncert zespołu Ampacity, który tworzy w obszarach rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej oraz space rocka.

Szczegółowy program: https://www.biblioteka.koszalin.pl/biblioteka/wydarzenia/nieziemska-noc-w-bibliotece


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna