Galeria Bezdomna / wystawa plenerowa + koncerty + Pecha Kucha

Początek wydarzenia
18:30
Sobota / 15 czerwca 2024

Lokalizacja wydarzenia


Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Po 14 latach do Koszalina wraca Galeria Bezdomna. To otwarte wydarzenie dla twórców-amatorów, chcących w niecodziennej przestrzeni pokazać swoją twórczość.  Pierwsza, i jak do tej pory jedyna, koszalińska Galeria Bezdomna odbyła się w 2010 r. w budynku przy ul. Piłsudskiego, w którym niegdyś znajdowało się muzeum. Było to duże wydarzenie kulturalne, podczas którego można było nie tylko obej- rzeć fotografie, ale też posłuchać koncertów i zobaczyć prezentacje ramach Pecha Kuchy (20 slajdów x 20 sekund). Dzięki współpracy Fundacji Good Vibe i fotografika Marcina Torbińskiego idea zostanie przywrócona. Tym razem miejscem Galerii będzie niemal stuletni budynek przy ulicy Orlej 2A przekazany przez Miasto Koszalin Fundacji Zdążyć z Miłością, która przygotowuje się do remontu i utworzenia w tym miejscu Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami.


Galeria Bezdomna to światowa akcja, która polega na udostępnianiu w wyznaczonym terminie budynków-pustostanów, w których fotograficy mogą wybrać pomieszczenie, ścianę i własnymi siłami zainstalować prace. Innych zasad nie ma. Format zdjęć i oprawa jest dowolna.

Zapisy nie są potrzebne: od godz. 10.00 można przyjść do budynku i powiesić swoje prace. Poza fotografikami, mile widziani są także graficy i rzeźbiarze. O godz. 18.30 wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających. W planie wieczoru znajdą się też koncerty koszalińskich kapel Szary Tapicer oraz Byli Modele. Odbędzie się także, wzorem pierwszej edycji, pokaz Pecha Kucha (chętni do wystąpień mogą kontaktować się z organizatorami poprzez FB). Będzie można dobrowolnie wesprzeć fundację Zdążyć z Miłością.

Galeria Bezdomna towarzyszy Good Vibe Festivalowi, który jest wspierany przez Miasto Koszalin i Pomorze Zachodnie.

* godz. 10.00 – wieszanie prac

* godz. 18.30 – wernisaż + inne wydarzenia

Miejsce: ul. Orla 2A


Organizator: Good Vibe Festival