Spotkanie z redaktorem Łukaszem Kowalskim
Łukasz Kowalski 3.jpg

Początek wydarzenia
10:00
Wtorek / 24 kwietnia 2018

Lokalizacja wydarzenia


Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Łukasz Kowalski – dziennikarz, reporter, wydawca, autor programów z ponad jedenastoletnim stażem pracy w mediach. Z Telewizją Polską związany zawodowo od 2007 r. Autor ponad 170 reportaży społecznych i interwencyjnych emitowanych na antenach TVP1 („Celownik”, „Polska Non Stop”), TVP2 („Magazyn Ekspresu Reporterów”, „Kontakt”, „Reporter Polski”), TVP Info („Telekurier”). Za swoją pracę wielokrotnie nagradzany w najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursach dziennikarskich, takich jak: Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, czy Nagroda „Watergate”, przyznawana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
Reżyser polsko-niemieckiego cyklu programów pt. „Co słychać sąsiedzie?” – projekt realizowany przez Mitteldeutscher Rundfunk (MDR1) i TVP2, za który otrzymał nominację do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Od 2014 roku współpracuje z programem „Ktokolwiek widział, ktokol wiek wie…”, a od 2016 r. jako współautor programu kieruje pracami redakcji. Student Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy. Uczestnik wielu kursów, warsztatów i szkoleń zawodowych (w tym również zagranicz nych) z zakresu mediów i reżyserii.

Podczas spotkania Łukasz Kowalski opowie o historii programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”. Omówi formułę programu i jego elementy. Dotknie kwestii reportażu społecznego i dziennikarstwa śledczego, na który redakcja „KWKW” postawiła we wrześniu 2016 roku. Opowie o osobach odnalezionych – co się z nimi stało, jak doszło do ich zaginięcia oraz o tym, jak i gdzie zostali odnalezieni. Przybliży także co robić, gdy zaginie nasz bliski i jakie działania podjąć, aby zwiększyć szanse na jego odnalezienie.W trakcie spotkania będzie można się także dowiedzieć o tym, jak zgodnie z prawem i etyką informować o zaginięciach i jaka jest rola mediów w tym obszarze. A wszystko to obrazowane fragmentami programu „KWKW” i materiałami video.

Organizator zewnętrzny: Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej, Dział Kształcenia Politechniki Koszalińskiej

Miejsce: Aula budynku Politechniki Koszalińskiej przy ul. Kwiatkowskiego 6e


Organizator: Zewnętrzny organizator