Wieczorek autorski z Patrykiem Różyckim
Kategorie wydarzenia:
instagram-biblioteka-koszalin.jpg

Początek wydarzenia
17:00
Środa / 28 lutego 2024

Lokalizacja wydarzenia
Koszalińska Biblioteka Publiczna
pl. Polonii 1, Koszalin

Wpisz swój adres e-mail, żeby dobę przed rozpoczęciem wydarzenia otrzymać przypomnienie
Rejestracja na to wydarzenia zestała zakończona

Przed nami kolejne ciekawe wydarzenie związane ze sztuką. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Sztuka na Horyzoncie przez fundację Kultura Sztuka Ludzie.

Patryk Różycki to artysta wizualny, malarz, performer, autor tekstów i podcastów. Kurator kilku edycji festiwalu performatywnego Kick Off Perfo i festiwalu krótkometrażowych filmów eksperymentalnych Baza. Finalista Paszportów "Polityki" za rok 2023. Współpracuje z galerią Polana Institute.

Projekt, który zagości w KBP, został zainicjowany w 2023 roku, po zapoznaniu się fundacji Kultura Sztuka Ludzie z raportem „Wizualne Niewidzialne", w którym to można dowiedzieć się, że aż 68% Polaków uważa sztukę za istotną część przestrzeni publicznej, ale 53% z nich nigdy nie miało żadnego kontaktu z miejscem związanym ze sztuką. Ten brak dostępności jest dla nas zatrważający, ale jednocześnie potrafimy się z nim mocno utożsamić, zważając na własne doświadczenia z dostępnością do sztuki.Realizujemy nasz cel zwiększenia dostępności za pomocą trzech metod, jakimi są Wieczorki autorskie ze współczesnymi artystami, Warsztaty z Interpretacji w szkołach licealnych i Żywa Galeria.Wieczorki autorskie ze współczesnymi artystami, to program spotkań z najciekawszymi młodymi ogólnopolskimi artystami z pola sztuk współczesnych, którzy to aktywnie wystawiają w najważniejszych narodowych galeriach sztuki, oraz są laureatami najważniejszych nagród artystycznych.


Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna